Jednotný koncept

V kuchyni a obývačke trávime najviac času, preto trend ich vzájomného prepojenia stále pretrváva. Preneste kombináciu materiálov, jednotný dizajn nábytku od jedného výrobcu aj do ostatných miestností interiéru – do jedálne, predsiene, spálne, aj kúpeľne. Výrobcovia kuchýň rozšírili svoju ponuku tak, aby bolo možné vyskladať z jednotlivých modulov aj obývačkový, či predsieňový nábytok a to s ohľadom na jednotný dizajn, ale aj funkčnosť jednotlivých zariaďovacích prvkov. Nábytkové prvky tak vieme v interiéri opakovať, alebo plynulo na seba nadväzovať. 

Kuchyne sa stali súčasťou obytného priestoru, preto pôsobia elegantne ako zvyšok interiéru a spolu tvoria jeden prepojený celok.

Rafinované úložné priestory

Výrobcovia kuchýň stále prinášajú nové zlepšenia, aby nám ušetrili čas, priestor a uľahčili tak prácu a pohyb v kuchyni. Potreba úložného priestoru je veľmi individuálna, závisí od počtu členov rodiny, ich preferovaného životného štýlu, niekto nakupuje potraviny každodenne, iný zas preferuje dlhodobejšie zásobovanie. Prevádzka kuchyne je spojená tiež s množstvom predmetov pre prípravu jedla, varenie, pečenie, pre ktoré je potrebné nájsť miesto a to tak, aby bolo ich uloženie aj prehľadné. Za kuchynskými dvierkami musí byť organizovaný poriadok. Netreba zabúdať aj na ukladanie vecí v kuchyni z hľadiska ergonómie. Najčastejšie používané kuchynské pomôcky si uložte priamo pod pracovnú dosku a do prvej úrovne horných skriniek. Najmenej používané predmety zas uložte do menej dostupných vrchných skriniek a spodných zásuviek, ku ktorým je potrebné sa zohnúť. Čím je kuchyňa menšia, tým dôležitejšie je jej premyslené vnútorné vybavenie. K tomu nám pomáha množstvo vnútorného vybavenia zásuviek a skriniek, policových úložných systémov, rozdeľovačov, organizérov.

Vďaka plnovýsuvom v zásuvkách budete mať dokonalý prehľad o celom obsahu zásuvky.

Aktuálnou novinkou je úložný box, ktorý bol špeciálne navrhnutý na skladovanie ovocia a zeleniny v zásuvke kuchyne. Vďaka priehľadnému krytu zaručuje dokonalý prehľad o zásobách. Plastové dno je vybavené  odkvapávacími drážkami, praktický prepravný box zabezpečí jednoduchú manipuláciu s uskladneným ovocím a zeleninou.

So SpaceFlexxom flexibilným úložným systémom pre dózy nehrozí prevrátenie, či vypadnutie dóz zo zásuvky.

V spodných rohových skrinkách sú praktické otočné výsuvné policové systémy, postarajú sa o praktický prístup do tejto časti kuchynskej linky.

Pohyblivá zásuvka je výborným pomocníkom pre umiestnenie malého spotrebiča, napr. hriankovača, či kávovaru. Po jeho použití nebude na kuchynskej linke zaberať miesto.

Vysoká potravinová skriňa s hlbokými zásuvkami s presklenými čelami uľahčí prístup k zásobám.

Aj úzku spodnú skrinku možno plnohodnotne využiť, rôzne výsuvné systémy sú v ponuke už od 15 cm šírky.

Odsávanie pre náročný dizajn alebo dva v jednom.

Pri súčasnom trende prepojenia kuchyne s ostatným interiérom je skvelým riešením koncepcia systému, ktoré umožňuje odsávanie pár priamo vo varnej doske. Elegantnú kuchyňu tak nebude vyrušovať teleso kuchynského odsávača pár. Precízne, minimalistické spracovanie varných dosiek s odsávačom spĺňa všetky očakávania pre náročný dizajn kuchyne.

Žiadne hrany vo výške hlavy, nemusíte už pri varení nad hrncom ohýbať chrbát a váš výhľad ostane bez obmedzenia. Technické riešenie umožňuje dokonca úsporu priestoru - motor môže byť uložený napríklad pod skrinkami za soklom, ostane viac miesta pre závesnú skrinku, kľudne môžete umiestniť varnú dosku pod okno, či pod šikmý strop.

Tukové častice a výpary, sa odsávajú tesne pri zdroji, zachytáva ich tukový filter. Výsledkom je, že varíte na čerstvom vzduchu. Po ukončení varenia jednoducho zatvoríte kryt a pachy ostávajú vo filtri, ktorý ľahko vyčistíte - jednoducho bez použitia náradia vyberiete a umyjete v umývačke riadu.

Text: Viera Henczeová interiérová dizajnérka / Pegas studio

Foto: Komfort küchen