Keď sa stretne dizajn a móda v kuchyni, vznikne umelecké dielo!

Spolupráca medzi Andrea Gullom, riaditeľom spoločnosti Officine Gullo, a Edgardom Osoriom, zakladateľom a kreatívnym riaditeľom talianskej značky luxusnej obuvi Aquazzura, spája svet módy so svetom dizajnu. Stretnutie viedlo k vytvoreniu kuchyne na mieru pre jednu z Osoriových rezidencií.

Prvá kapitola tejto spolupráce je kuchynský projekt na mieru, ktorý predstavuje dokonalé stretnutie oboch sfér. Poloha rezidencie je výnimočná: Palazzo Corner Spinelli na Canal Grande v benátskej štvrti San Marco. Datuje sa na koniec pätnásteho storočia s architektúrou z prechodu Gotiky na renesanciu o čom svedčí fasáda.

Na prvom poschodí bola nainštalovaná kuchyňa Officine Gullo šitá na mieru.

Tyrkysová kuchyňa s niklovým povrchom, varné prístroje a chladenie s profesionálnym výkonom, dokonale zapadajú do prostredia s parketovou podlahou a ručne zdobenými stenami. Exotické zvieratá, kvety a pestrofarebné stromy pripomínajú motívy jemného čínskeho porcelánu z 18. storočia a transportujú pozorovateľa do exotiky, záhrady a na vzdialené miesta.

Prvotný nápad na kuchyňu vznikol po návšteve vily Necchi v Miláne. Vo vile je izba, ktorá je ručne maľovaná zimná záhrada a hneď som si ju zamiloval. Vždy som chcel vytvoriť kuchyňu, ktorá by pripomínala obývaciu izbu. Inšpiráciu som čerpal z botanických kresieb z 18. storočia. Stromy a rastliny, ktoré som chcel použiť, som kombinoval v rôznych ročných obdobiach.“ (Edgar Osorio)

Text: Redakcia

Foto: Officine Gullo