bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 24.06.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Potrebujete novú modernú web stránku? Chcete predávať cez svoju web stránku? eShop, CMS, SEO optimalizácia, jednoduchý a prehľadný dizajn.
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Ako u babičky

Nábytok britskej formácie Another Country
Nábytok britskej formácie Another Country

Ako starostlivo opatrovaný rodinný recept, aj tajomstvo dobrej kuchyne tkvie vo vyváženom spojení kvalitných surovín, poctivého – odovzdaného prístupu a štedrej dávky úprimnej srdečnosti.
 

Aktuálne uvažovanie o interiérovom dizajne sa už niekoľko sezón zameriava na zmysluplnú revíziu tradičných hodnôt. Do popredia sa – ako reakcia na ekonomické, ekologické či etické nešváry – dostávajú témy pokory. Mnohí dizajnéri nachádzajú inšpiráciu v zabudnutej tradícii, v remeselnej zručnosti starých majstrov alebo v prirodzenom tvorivom uvažovaní zbavenom všetkého prebytočného. Z týchto snáh potom pramenia neo-rurálne tendencie – návrat skromného, čestného pôvabu, podfarbeného trochou zasnenej nostalgie. Samozrejme, reč nie je o romantickom poblúznení nejakým staromilstvom. Dizajnéri si nepochybne uvedomujú, že tvoria v 21. storočí, takže neobchádzajú pokrok a „vidiecke“ princípy uplatňujú v kontexte súčasnosti. Interpretujú ich modernými výrazovými prostriedkami, no zároveň ostávajú verní pôvodnej podstate pokory. Neo-rurálny štýl sa výrazne uplatňuje aj v prípade stvárnenia kuchýň: moderní producenti sa nechali zlákať autentickými hodnotami rýdzej krásy alebo prirodzeného účelu, takže do ponuky zaradili atraktívne kuchynské nápady „ako od babičky“. Na nasledujúcich stranách prinášame zopár z nich pre vašu inšpiráciu!

Naspäť k podstate

Naspäť k podstate
Naspäť k podstate

Dánsky rodinný podnik Vipp je preslávený svojím odpadkovým košom, ktorý v rôznych variáciách vyrába už od roku 1939. Tento rok sa však predviedol niečím celkom iným – pripravil ucelený súbor kuchynských modulov. Motivované rovnako expertnými požiadavkami na funkčnosť či robustnosť ako v prípade legendárneho koša, i Vipp kuchyne podávajú odpoveď na tie najprísnejšie nároky. Sú vyrobené z povrchovo upraveného oceľového plechu a dopĺňa ich množstvo sofistikovaných detailov – od gumených proti-šmykových profilov na rukovätiach až po originálne vodovodné batérie. Zľahka vidiecka vizáž kuchyne, vychádzajúca z prísne racionálneho usporiadania, nezaprie škandinávsky pôvod.

www.vipp.dk

 

Text: Michal Lalinský

 

16.1.2013

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
Esenciálne podložky Dice sú vyrobené z masívneho orechového dreva. www.schoenbuch.com
Kuchyne Bulthaup ponúkajú šarm surovo opracovaného dubového dreva. www.bulthaup.com
Jedálenský servis Sarjaton je poetickou interpretáciou fínskeho folklóru. www.iittala.fi
Vlnené koberce či epedy Trenzas vychádzajú z tradície ručných prác. www.gan-rugs.com
Dekorácia poctivou rezbárskou prácou sa stáva nečakaným prvkom súčasných kuchýň. www.valcucine.it
Koncept La Cornue W prináša moderný pohľad na historické dedičstvo kuchynských sporákov. www.lacornue.com
Novinka, keramický elektrický odšťavovač Sowden je ako z iného storočia. www.sowden.co
REKLAMA
INTERIÉR 48
Siemens
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.
TOP STAVEBNÉ
TOP KUCHYŇA
TOP TECHNOLÓGIE
TOP KÚRENIE
 
UV GROUP, s.r.o.
E.B.Lukáča 2
036 01 Martin
Nájdite nás na FB facebook
 
created by: CTS Europe s.r.o.