Grilovacia sezóna začala

Tiež patríte k ľuďom, ktorí čakajú na prvé pekné dni aby mohli vytiahnuť gril a pripravili si na ňom niečo fakt dobré? Tieto dni nám prajú, tak verím, že si to užívate s plnou parádou.

Pre milovníkov vonkajšieho varenia, ktorí uprednostňujú grilovanie s maximálnym pohodlím, sme priniesli novinku v podobe kolekcie grilov BBQ od spoločnosti Officine Gullo. Vynikajú svojou profesionálnou kvalitou varných systémov a exkluzívnym dizajnom. Vyrábajú sa z nehrdzavejúcej ocele, v akejkoľvek farbe v škále RAL, ako aj v odtieňoch dostupných na požiadanie. Grily sú k dispozícii v troch veľkostiach: 80, 100 a 140 cm.

Gril s varnou plochou 2 920 cm² má 8 vysokovýkonných horákov a robustné grily z nehrdzavejúcej ocele. Dokonalé nepriľnavé povrchy umožňujú dosiahnutie vynikajúcich výsledkov aj pre tie najjemnejšie pokrmy.

Súčasťou grilu je

• napravo, podnos na ľad s integrovanou doskou na krájanie: do police je zabudovaný držiak na nápoje - pôsobí tiež ako nádoba na ľad alebo iné potraviny, ktoré sa používajú počas grilovania a po ňom.

• naľavo infračervená varná zóna. Jedná sa o povrch s vysokou teplotou, ktorý vďaka keramickej varnej doske dosahuje 980 °. V priamom kontakte s intenzívnym zdrojom tepla, rýchlo opečie mäso, čím sa zaistí jemnosť a šťavnatosť. Súčasťou grilu je tiež udiareň.

Veko sa pohybuje na posuvných koľajniciach takže sa dá vysunúť, aby sa získal potrebný priestor. Kovania na dverách a veku umožňujú pomalé, opatrné a tiché zatváranie. Ďalšie detaily, ktoré ozvláštňujú tento gril, sú podsvietené rukoväte, interné osvetlenie umiestnené vo varnom priestore, po stranách veka a vo vnútri grilovacích jednotiek. Kolesá sa dajú ľahko uzamknúť a zaistiť tak dôležitú stabilitu. Dve z kolies sú väčšie, aby uľahčili pohyb aj na nerovnom teréne.

Text: redakcia v spolupráci s Officine Gullo

Foto: archív firiem