bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 24.06.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Potrebujete novú modernú web stránku? Chcete predávať cez svoju web stránku? eShop, CMS, SEO optimalizácia, jednoduchý a prehľadný dizajn.
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Krb a kuchyňa od čiernej po bielu

V podstate nič nové, však krb bolo asi to prvé, čo v kuchyni od jej vzniku bolo. Krb tak kráča spoločne s kuchyňou od čiernej, tak sa totiž prvé kuchyne volali, až po bielu, ktorá je v súčasnosti najmodernejšou farbou. Pôvodnú funkciu krbu v kuchyni nahradili sporáky, a tak krbu zostala len estetická a vykurovacia funkcia.


Čo sa týka dispozičných funkcií, môže krb rozdeľovať alebo spájať kuchynskú a jedálenskú časť, prípadne obývacie miestnosti.

Materiálová a farebná povrchová úprava krbu je často v zhode buď s kuchynskou linkou, prípadne s významným materiálovým prvkom v interiéri, čo najlepšie prezentujú fotografie.

Jediný konflikt, ktorý dnes krb v kuchyni má, je konflikt s kuchynským digestorom. Prevádzka krbu bez externého prívodu vzduchu a bez dokonalého utesnenia dvierok, spoločne s kuchynským digestorom môže byť veľmi nebezpečná, o čom hovorí aj prípad z Čiech, ktorý skončil so smrteľnými následkami.

Preto je veľmi dôležité brať tento faktor pri stavbe a prevádzke krbu vážne, a to nielen vhodným výberom krbovej vložky a jej odbornej montáže, ale aj prípadnou elektronickou ochranou, ktorá je súčasťou krbu a ktorá pri zaznamenaní podtlaku automaticky vypína kuchynský digestor.

Ak krb oddeľuje kuchynskú časť od jedálenskej, obvykle sú stoličky príliš blízko na to, aby pri prevádzke krbu na nich niekto obsedel. Vtedy je nutné inštalovať dvojité presklenie na krbovú vložku. Táto úprava zníži teplotu skla na príjemných 70 °C, takže vaši hostia budú mať skôr pocit príjemného relaxu, ako podozrenie, že by už mali „pomaly ísť“.

V každom prípade krb v kuchyni nielen odporúčame, ale ak je to možné, otvorte ho do všetkých možných strán. Tento oheň nech je zároveň tvorca lásky, porozumenia a skutočného domova.


Text: Ľuboš Píš

Design a Foto: Ľuboš Píš

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
Tento krb je súčasťou kuchynskej linky a svojim umiestnením spája priestor kuchyne s obývačkou.
Krb je centrom denného priestoru a oddeľuje kuchynskú časť od obývacej. Jeho jednoduchá kompozícia je založená na vzťahu dvoch objektov. Ťažkého a statického čierneho, ktorý je obložený kameňom Zodiaq, a ľahkého zaveseného bieleho
REKLAMA
Siemens
INTERIÉR 48
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.
TOP STAVEBNÉ
TOP KUCHYŇA
TOP TECHNOLÓGIE
TOP KÚRENIE
 
UV GROUP, s.r.o.
E.B.Lukáča 2
036 01 Martin
Nájdite nás na FB facebook
 
created by: CTS Europe s.r.o.