bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Moderné kuchyne pre náročných vám prináša Forte P
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Kuchyne, ktoré nestratia štýl

Móda v dizajne a funkčnosti kuchýň sa mení tak rýchlo, že si ani nestihnete vytvoriť predstavu o vašej kuchyni snov. Naplánovať také srdce domova, ktoré naozaj splní vaše očakávania, vám pomôže iba skúsený architekt.

Najvýraznejším trendom v bytovej architektúre je spojenie denných priestorov. Znamená to, že kuchyňa a obývačka, kde obyvatelia domu či bytu trávia najväčšiu časť dňa, býva prepojená. Z tohto dôvodu sa oveľa viac kladie dôraz na dizajn nábytku a doplnkov. Kuchyne už nemajú formu pracovnej miestnosti, ale skôr pripomínajú obývaciu stenu, využíva sa v nich dekoratívne osvetlenie, imidžové povrchy a všetky pracovné pomôcky sú sofistikovane skryté. Dá sa povedať, že pri pozeraní obľúbeného filmu je kuchár alebo kuchárka súčasťou rodinného diania. Prípadne naopak, varenie je hlavným programom, pri ktorom sa ľudia zabávajú. Preto je dôležité, aby ste sa vo svojej kuchyni cítili dobre vy aj vaši blízki.

Kde začať?
Keďže každý zákazník je individualita, musíme najskôr zistiť, akú úlohu bude kuchyňa v domácnosti zohrávať. Bude to priestor, kde sa stretáva celá rodina a trávi v ňom najviac času, alebo v ňom bude vládnuť šikovná kuchárka, ktorá potrebuje veľkú pracovnú plochu a úložný priestor na potraviny? Treba určiť, aké sú možnosti rozvrhnutia priestoru podľa tvaru a veľkosti miestnosti. Aby bol návrh na dobrej ceste, architekt by mal vedieť, aký štýl kuchýň uprednostňujete a ktorý naopak nepovažujete za atraktívny.
Moderné sú svetlé povrchy
Tak ako pri autách, aj v kuchynskom nábytku sa do popredia dostávajú svetlé a biele laky. Vzhľadom na to, že materiály už dosiahli veľmi vysokú úroveň odolnosti, s bielou nie je žiadny technický problém. Kvalitná realizácia je takmer nezničiteľná. Pre zútulnenie sa kombinuje s panelmi a podlahami z  dreva, či s farebnými stenami. Kto však dáva prednosť minimalizmu, môže zachovať svetlú čistotu miestnosti.

Dizajn určený materiálom dvierok
Rozhodujúca plocha – dvierka kuchynskej linky – sa vyberá z najkvalitnejších materiálov. Obľúbeným materiálom je farebný lak s matným alebo lesklým efektom. Lesklý povrch má výhodu v udržiavateľnosti, ľahšie sa čistí. Prírodným materiálom je dyha, ktorá sa využíva na povrchovú úpravu drevotrieskových a iných dosiek. Okrem tuzemských stromov sa často využívajú aj exotické drevá, ktoré potom dokonale zvýrazní glazúra. Najpoužívanejšie sú tzv. MDF dosky vytvorené hustým lisovaním. Na povrchu býva nanesená vrstva pevného akrylu. Takýto materiál možno akokoľvek farebne upravovať a vytvárať na ňom vzory alebo ho dyhovať, lakovať, či potiahnuť fóliou. Úsporným variantom je drevotriesková doska s laminovaním, ktorá ale nie je tak odolná voči mechanickým zásahom či zmenám teplôt v kuchyni. Menej sa využíva aj masívne drevo, ktoré sa vrství pre lepšiu pevnosť. Je tvarovo stále a odolné voči častému používaniu. Ide však najmä o rustikálne kuchyne.

Čo nesmie chýbať v ideálnej kuchyni
Okrem kuchynského nábytku so všetkými úchytmi, kovaniami, lištami a pracovnou doskou sa dnes kladie veľký dôraz na elektronické vybavenie. Interiérové štúdio LKM Interiér ponúka najmodernejšie spotrebiče značiek Whirlpool, Gorenje, Electrolux, Siemens, Miele, Fagor, Zanussi, Beko a Faber. Odolné drezy značiek Schock, Blanco a Franke sú jednotkami v kvalite na našom aj zahraničnom trhu, podobne ako dizajnové batérie nemeckých značiek. Keďže sú dnešné kuchynské priestory prepojené s ostatnými bytovými časťami, umiestňuje sa do nich aj audio-vizuálna technika a originálne dekoratívne osvetlenie. LKM Interiér vám vypracuje grafický 3D návrh v niekoľkých variantoch, aby ste si mohli ľahko vybrať a zhodnotiť všetky možnosti.

e-mail: info@lkm-interier.sk
www.lkm-interier.sk

28.11.2011

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
INTERIÉR 48
Siemens
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.
TOP STAVEBNÉ
TOP KUCHYŇA
TOP TECHNOLÓGIE
TOP KÚRENIE
 
UV GROUP, s.r.o.
E.B.Lukáča 2
036 01 Martin
Nájdite nás na FB facebook
 
created by: CTS Europe s.r.o.