bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 24.06.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Potrebujete novú modernú web stránku? Chcete predávať cez svoju web stránku? eShop, CMS, SEO optimalizácia, jednoduchý a prehľadný dizajn.
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Odvážne, farebne a s vkusom

Na rozdiel od ostatných miestností bytu či domu (okrem kúpeľne) navrhovanie kuchyne nevyžaduje len estetické cítenie, ale i určité technické znalosti. Kuchyňa je totiž mini továreň – a keď chceme, aby všetky „procesy výroby“ boli plynulé, treba dodržiavať i určité zásady ergonómie. Za týmto cudzím slovom sa skrýva všetko, čo sa snúbi s pohodlím, rýchlosťou, správnou výškou, šírkou, jednoduchou dostupnosťou a obsluhou. Je to vždy výzva – skĺbiť krásu a funkčnosť do jedného celku. A samozrejme, na obraz klienta.


Keď farebnosť hrá prím

Väčšina ľudí chce – aspoň podľa mojich skúseností – kuchyňu teplých farieb. Aby v nej bolo útulne a vyžarovalo z nej teplo domova. Kuchyňa, ktorú predstavujeme dnes, je z iného súdka. Jej majitelia sú mladí ľudia, ktorí sú dynamickí a jednoznačne sa neboja farieb. Pretože obsadiť do hlavnej role v kuchyni sýtu žltú a fialovú, to chce ľudí s odvahou a vyhraneným vkusom a názorom. Neznamená to však, že kuchyňa takýchto farieb je neútulná. Naopak. Cítia sa v nej dobre domáci, ale i návštevy.


Zóny

Pri otvorenej dispozícii kuchyne, ktorá plynulo cez jedálenský kút prechádza do obývačky, je veľmi dôležité dbať na vytvorenie zón. Jednou z nich je varná zóna, ktorú odporúčam vybaviť kvalitným odsávaním. Pri varení tak väčšina vôní skončí v potrubí odsávania. Ideálne teda je, ak pary odchádzajú do potrubia – nie do systému odsávania s filtrom. Ďalšou zo zón je vytvorenie jedálenského kútu. Farebne i štýlovo korešponduje s kuchyňou.


Technika je dôležitá

Ak sa rozhodnete pre kuchyňu moderného vzhľadu v lesklej úprave dvierok, smerujete k techno vzhľadu, ktorý vyžaduje kvalitné a dizajnové spotrebiče. Pri tvorbe tejto kuchyne mali jej majitelia jasnú predstavu nielen o farebnosti, ale aj o technickej úrovni spotrebičov. Preto tu našli miesto spotrebiče vysokej kvality a krásneho vzhľadu. Doplňujú tak eleganciu kuchyne a dávajú jej punc kvality.


Doplnky a detaily

Detaily, ktoré v konečnom dôsledku výrazne zvýšia cenu kuchyne, sú rôzne úložné systémy, držiaky, vešiaky, háčiky, posuvné koše... Človek sa bez nich môže obísť, ale ľahšie je s nimi ako bez nich. V kuchyni, ktorú dnes predstavujeme, sú úložné priestory premyslené do detailov. Pri zatvorených dvierkach mnohé z nich nevidno, ale po ich otvorení zistíte, že všetko má svoje miesto a je rozložené tak, aby majiteľom tejto kuchyne varenie spríjemňovalo a urýchľovalo. Vystavené sú iba nádobky na korenie a dochucovadlá.Dizajn a text: Jasna Opavská, Interiérová dizajnérka

Foto: Daniel Veselský

www.jasnakrasna.sk

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
REKLAMA
INTERIÉR 48
Siemens
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.
TOP STAVEBNÉ
TOP KUCHYŇA
TOP TECHNOLÓGIE
TOP KÚRENIE
 
UV GROUP, s.r.o.
E.B.Lukáča 2
036 01 Martin
Nájdite nás na FB facebook
 
created by: CTS Europe s.r.o.