Ako inteligentná domácnosť pomáha v kuchyni?

Koncept inteligentnej domácnosti kombinuje moderné technológie a automatizáciu, aby zvýšil pohodlie, bezpečnosť a efektivitu v každodennom živote. V kuchyni, ktorá je srdcom každej domácnosti, prináša inteligentný systém Loxone nespočetné množstvo výhod.

Automatizované osvetlenie

Jedným z detailov v kuchyni, ktorý je obzvlášť dôležitý (a často chýba), je dostatok svetla. Nezáleží na tom, či to znamená krájanie zeleniny ostrými nožmi alebo pomoc vášmu malému dieťaťu s domácimi úlohami z matematiky. Správne svetlo má veľký význam.

 

Preto je v každej kuchyni dôležité nastaviť si ho správne na základe aktivity, ktorú v daný moment vykonávate. Vďaka systému Loxone môžete kombinovať rôzne svietidlá, meniť intenzitu svetla a farby, aby ste vytvorili individuálne svetelné nálady. Osvetlenie v kuchyni sa pri tom zapína a vypína automaticky pomocou detektora prítomnosti, vďaka ktorému môžete, okrem iného, ušetriť množstvo peňazí. Ak by ste chceli na svetelnej nálade niečo zmeniť, môžete to urobiť veľmi jednoducho pomocou tlačidla alebo aplikácie.

Zmena svetelnej nálady pomocou tlačidla

Zmena svetelnej nálady pomocou aplikácie

Neviditeľné tlačidlo Touch Surface

Predstavte si tlačidlo, ktoré je tak prispôsobené interiéru vášho domova, že splýva až do neviditeľnosti. Presne také je dotykové tlačidlo Loxone Touch Surface. Ovláda sa rovnako Loxone Touch, ale vďaka jedinečným vlastnostiam, ktoré umožňujú montáž pod kameň, drevo, sklo alebo keramiku, ho môžete pripojiť k najrôznejším miestam vo vašej kuchyni, ako je napríklad kuchynská doska, stôl alebo stena.

 

Či máte ruky mokré alebo špinavé od cesta, môžete pohodlne ovládať osvetlenie, tienenie, hudbu či rôzne spotrebiče, ktoré v kuchyni používate. To vám uľahčí aj prácu po varení, pretože nebudete musieť umývať každý spotrebič zvlášť.

 

Loxone Touch Surface ponúka dizajnovo čisté riešenie bez viditeľných tlačítok.

Automatizácia digestora a rekuperácie

Efektívnym a intuitívnym riešením pre modernú kuchyňu je automatizácia digestora a rekuperácie. Ich integráciou do systému Loxone bude vaše varenie v kuchyni nie len pohodlné, ale najmä energeticky úsporné.

 

Prepojenie digestora s varnou doskou

 

Nechajte varnú dosku a digestor pracovať v harmónii. Inteligentná automatizácia Loxone digestor automaticky aktivuje v momente, keď je varná doska zapnutá a používaná. Systém následne automaticky nastaví výkon digestora podľa intenzity varenia. Napríklad pri smažení bude výkon odsávania vyšší, zatiaľ čo pri menej intenzívnom varení (napríklad pomalom dusení), nižší. Po dokončení varenia, alebo keď bude varná doska neaktívna, systém automaticky výkon digestora zníži alebo ho úplne vypne. Čím sa ušetrí energia a zvýši energetická efektívnosť celého systému.

Spolupráca s rekuperáciou tepla pre optimálne vetranie

Spolupráca s rekuperáciou v kuchyni pre optimálne vetranie poskytuje efektívne riešenie pre udržanie kvality vzduchu v tomto dôležitom priestore domu. Rekuperácia tepla umožňuje odvádzať znečistený vzduch a pritom zachovávať teplo v celej domácnosti, čo je obzvlášť výhodné pri varení, keď je potrebné odstraňovať vznikajúce pary a zápachy. Tento proces nielen zlepšuje celkové prostredie v kuchyni, ale tiež znižuje potrebu dodatočného vykurovania, čím šetrí energiu a znižuje náklady na energie. Optimalizáciou vetrania rekuperačný systém prispieva k udržateľnosti domácnosti a zároveň zvyšuje komfort bývania.

Počúvanie obľúbenej skladby pri varení či posedení pri večeri

V dnešnej dobe, s rôznymi technológiami a streamingovými službami, je prístup k obľúbenej hudbe pri varení jednoduchší než kedykoľvek predtým, čo umožňuje každému vytvoriť si vlastný kulinársky zážitok s obľúbeným soundtrackom.

Systém Loxone ponúka možnosť prehrávania hudby na povel, čo prináša novú úroveň pohodlia a zábavy do domácností.

 

Táto funkcia umožňuje užívateľom jednoducho a intuitívne spustiť hudbu či meniť hlasitosť prostredníctvom hlasových príkazov alebo automatizovaných scenárov. Či už ide o aktiváciu obľúbeného playlistu pri vstupe do kuchyne, varení alebo vytvorení určitej atmosféry pre večerné posedenie. Loxone dokáže adaptovať hudobný zážitok podľa osobných preferencií a potrieb. Vďaka integrácii s inteligentným domom môže byť hudba synchronizovaná s inými domácimi aktivitami a nastaveniami, ako je osvetlenie alebo teplota, čím sa vytvára dokonalá harmónia medzi zvukom a prostredím. Zabúdať netreba ani na aplikáciu, s ktorou máte všetky tieto funkcie vždy po ruke.

Prácu v kuchyni uľahčí aj komunikačný systém intercom

Intercom, alebo domáci komunikačný systém, v spojení s kuchyňou, prináša množstvo praktických výhod a zvyšuje komfort bývania. Umožňuje komunikáciu s návštevníkmi alebo doručovateľmi priamo z kuchyne prostredníctvom pripojenia k predným dverám alebo bráne, čo je obzvlášť užitočné, pretože nemusíte prerušovať varenie alebo opúšťať miestnosť.

Pomocou diaľkového ovládania či aplikácie im dokážete jednoducho otvoriť. Cez intercom sa okrem toho môžete pripojiť k bezpečnostným dverám pomocou kamerového systému, čo umožňuje sledovanie vstupných bodov alebo iných dôležitých oblastí domu z obrazovky umiestnenej v kuchyni. Tieto funkcie robia intercom nenahraditeľným nástrojom pre zvýšenie bezpečnosti a pohodlia či už v kuchyni alebo celej domácnosti.

Inteligentná domácnosť od Loxone prináša revolúciu do každej kuchyne, transformujúc ju na efektívnejší a príjemnejší priestor. S automatizovaným osvetlením, ktoré sa prispôsobuje vašim potrebám, dotykovým tlačidlom Loxone Touch Surface pre diskrétne a štýlové ovládanie a inteligentnými riešeniami pre digestory a rekuperáciu, je každá činnosť v kuchyni jednoduchšia.

Pridajte možnosť počúvania obľúbenej hudby a integrovaný systém intercom, ktorý uľahčuje komunikáciu a zvyšuje bezpečnosť, a získate kuchyňu, ktorá je nielen praktická a efektívna, ale aj zábavná a pohodlná.

Foto: Loxone