Ako zariadiť interiér podľa trendov roku 2023

Rok 2023 je tu a všetci dúfame, že bude lepší ako ten predchádzajúci. Takisto, ako aj v iných sférach, aj interiérový dizajn očakáva nové trendy na tento rok. Aké to sú? To sa dozviete v nasledujúcich bodoch.

 

Celková myšlienka trendov roku 2023 sa bude niesť v znamení prírodných materiálov a vzorov. Je to práve kvôli tomu, že ľudia sa čoraz viac snažia prispôsobovať ekologicky udržateľnému životnému štýlu. Ako ho teda vniesť do interiéru?

 

Idea vnútornej záhrady sa objavila už dávnejšie, avšak v roku 2023 ju môžeme očakávať častejšie. Aspekty prírody a sviežosti v interiéri prospievajú aj ľudskej psychike a produktivite.

Monochromatické prvky v dizajne sa tešia svojej obľube a inak to nebude ani v nadchádzajúcom roku. Ich prevedenie sa však môže časom meniť. Namiesto bledých odtieňov sa nebojte využívať odvážnejšie dizajny.

 

Rok 2023 sa bude niesť aj v znamení experimentovania s farbami. Odtiene hnedej, zemitej farby sú v obľube a výborne vyniknú na semišových sedačkách v obývacej miestnosti.

 

Jednoduché vzory a textúry sú taktiež pomaly na ústupe. Do popredia sa dostáva experimentovanie s farbami a s kombináciami, či už materiálov, textúr, tak aj vzorov. Zabudnite na jemné tvary a textúry a skúste vytvoriť jedinečnú kombináciu, ktorá oživí interiér

Materiál nazývaný terrazo, ktorý je vyrobený z kameňa, mramoru a skla, je obľúbený pre svoj krásny vzhľad. Často sa používa aj označenie mozaiková podlaha. V nasledujúcich rokoch vzrastie jeho trend a určite zvážte pridať prvky terraza do vášho interiéru.

 

Celá idea interiérového dizajnu sa bude niesť v znamení využívania prírodných materiálov. Určite sa nebojte experimentovať s rôznymi materiálmi, farbami či textúrami. Práve nasledujúci rok je na prípadné zmeny a experimentovanie v interiéri ideálny.

Foto: Ekoma