Ako zmeniť vzhľad kuchyne?

Máte náladu zmeniť svoju kuchyňu? Máme pre vás dobrú správu. Nemusíte kvôli tomu investovať nemalé finančné prostriedky či riešiť siahodlhé prerábky. Stačí vám zmeniť štýl kuchyne. Pripravte sa na zmenu farebnej palety a kúpu niekoľkých kusov nábytku, ktoré sa do tohto štýlu budú perfektne hodiť a dosiahnu výslednú zmenu.

Poznáte základné štýly, ktoré viete aplikovať napríklad aj v kuchyni? V dnešnom článku vám prezradíme, ako dokážete zmeniť vizuál tejto miestnosti. Poďme na to!

Stávka na minimalizmus

Jednoduché a čisté línie, neutrálne farebné odtiene, stávka na jednoduchosť. To všetko charakterizuje minimalizmus, pričom každý kus nábytku má svoje miesto a zmysel.

Máte kuchyňu plnú farieb? Pokiaľ potrebujete zmenu, skúste z farieb ubrať. O bielych kuchynských skrinkách sa síce hovorí, že sú náročnejšie na údržbu, na druhej strane tvoria gro minimalistického štýlu. Ak máte biele skrinky, doplnky môžete ladiť do neutrálnych farieb – čiernej, béžovej, sivej, s ich počtom to však nepreháňajte.

Zdroj obrázka: Наталья Белейчик - stock.adobe.com

Ak sú vaše súčasné skrinky v zlom stave a premýšľate nad kúpou nových, nadčasové biele skrinky sú istota. Perfektne sa hodia do minimalistického bývania, navyše pokiaľ máte malú kuchyňu, táto farba dokáže priestor opticky zväčšiť a presvetliť, čím získate potrebnú vzdušnosť.

Vintage bývanie

Návrat do minulosti charakterizuje vintage bývanie. Nejde pritom o zastaralé kúsky nábytku, no dýcha z nich nostalgia a v spojení s modernými prvkami možno docieliť príjemný kontrast. Unikátna vitrína, starodávne nástenné hodiny a mnoho ďalších kúskov, ktoré sa môžu perfektne hodiť do tohto štýlu bývania.

Uberáte sa skôr týmto smerom? Pri zariaďovaní myslite aj na to, že tu prevládajú pastelové farby ako staroružová, béžová či modrá. Obľúbeným materiálom je svetlé drevo, preto ak sa chystáte kúpiť nový kuchynský nábytok, vyberte si práve tento. Neskôr vám svetlý nábytok umožní opakovanú zmenu štýlu. Oživiť kuchyňu môžete napríklad aj pridaním záclon.

Bohémsky štýl

Originálny, osobný, umelecký a nekonvenčný. To všetko vystihuje boho štýl, ktorý stavia na miešaní rôznych kombinácií. Máme na mysli rôzne vzory, farby či textúry, mix starého a nového. Prírodné materiály a textúry majú zelenú, obľúbené sú aj rôzne etnické motívy.

Ste hravý typ? Potom je boho štýl určený práve vám, keďže dáva priestor vašej kreatívnej duši. Len smelo kombinujte! Pridajte zaujímavý koberec, na linku položte nádoby asymetrických tvarov, oživte steny makramé dekoráciou. Zmeniť vizuál kuchyne môžete aj rozdielnymi jedálenskými stoličkami – každá bude iná.