Bez obmedzení

Laktózová intolerancia je jednou z najčastejších potravinových intolerancií. Príčinou je intolerancia na mliečnu zložku - cukor (laktózu) a nedostatočná tvorba tráviaceho enzýmu laktázy črevnými bunkami.

Laktózová intolerancia nie je alergia. V prípade alergie na mlieko nespôsobuje problémy laktóza ale mliečna bielkovina. Spúšťa imunitné reakcie, ktoré môžu byť v závislosti od závažnosti tiež život ohrozujúce. Laktóza sa prirodzene vyskytuje v mlieku a mliečnych výrobkoch, často sa však pre svoje technologické vlastnosti používa aj v mnohých iných potravinách ( chlieb, údeniny a pod.)

 

Úspešná spolupráca DUKACSO Trade spol. s r o a nemeckého výrobcu OMIRA prekročila už 20 výročie. Spočiatku išlo o mliečne výrobky, ku ktorým sa v roku 2001 pripojila bezlaktózová rada Minus L. V súčasnosti Minus L ponúka viac ako 60 produktov , ktoré sa radia medzi najpredávanejšie v Európe. Aj slovenskí spotrebitelia chcú žiť napriek intolerancii plnohodnotný život.

Na slovenskom trhu sú veľmi obľúbené Gouda bezlaktózové plátky 150g aj Mascapone 250g. Bezlaktózový puding s čokoládovou a vanilkovou príchuťou poteší veľkých aj malých. Známe čokoládové „miňonky“ nájdete na pultoch v 200g balení. Sú to oblátky naplnené kakaovým krémom a máčané v bezlaktózovej mliečnej čokoláde. Kakaové bezlaktózové mlieko má výnimočné a praktické 250ml balenie, čo ocenia najmä rodičia školopovinných detí. Ako novinka na trhu bolo uvedené nedávno Minus L proteínové mlieko. Ide o prvotinu z radu funkčných potravín „Stay strong“ obohatenú o vitamín D. Osloviť by malo hlavne športovcov.

Výrobca – spoločnosť Omira v sebe spája garanciu najvyššej kvality, trvalú udržateľnosť a balenia s certifikátom FSC. Kravy sú kŕmené kvalitným krmivom bez GMO. Využívanie zelenej elektriny je tiež samozrejmosť. Nezávislá testovacia agentúra TϋV Rheinland udelila spoločnosti certifikát  klimatickej neutrálnosti. Zjednodušene povedané - emisie, ktoré vznikajú počas výroby kompenzujú podporou globálnych projektov zameraných na klímu.

Slovenská obchodno- distribučná spoločnosť DUKACSO trade spol. s  r o je hrdým partnerom takejto úspešnej značky a pre slovenský trh ponúka rozmanitý výber kvalitných produktov zameraných pre narastajúcu skupinu ľudí s laktózovou intoleranciou.

Text a foto: Dukacso Trade spol. s r.o.