Budúcnosť varenia doma je online debničkovanie

FARMOVE vzniklo v roku 2013 z lásky k farmárskym, lokálnym a poctivým plodinám a potravinám. Zakladatelia tohto e-shopu - Peter Kindel a Andrej Nosál z dedinky Lieskovec pri Zvolene tvrdia, že existuje mnoho spôsobov, ktorými sa dá vyjadriť láska k prírode a FARMOVE je jedným z nich.

FARMOVE je najväčší online e-shop s farmárskymi produktami. Zdravé, čerstvé, lokálne a sezónne potraviny sa k vám môžu vďaka FARMOVE dostať ekologickou cestou. 

Prečítajte si viac o tom, ako si môžete aj vy spestriť vašu kuchyňu debničkovaním. Na naše otázky odpovedá Ing. Karolína Bobríková, marketingová manažérka FARMOVE.

Každý z nás chce mať doma zdravé, poctivé potraviny, ovocie, ktoré nedozrieva niekde v kontajneroch po ceste na Slovensko. Môžete nám teda priblížiť fungovanie debničkovania a jeho výhody?

Tzv. debničkovanie je doručovanie farmárskych potravín z fariem a od malovýrobcov priamo do domácností. Čerstvé produkty sa k vám dostanú za čo najkratší čas a za čo najmenej prejazdených kilometrov, čím sa stáva táto forma online nákupu jednou z najekologickejších. Výhodou je doručenie až domov, čím debničkovanie šetrí čas. Vo FARMOVE nám záleží na ekológii a planéte, používame ekologické vratné znovu použiteľné balenia (debničky) a tiež prírodné vrecká, ktoré sú 100 % kompostovateľné aj v domácich kompostéroch.

Ako vyberáte svojich dodávateľov, aké sú vaše kritériá na produkty, s ktorými môžu zákazníci počítať?

Od začiatku dbáme na kvalitu. S farmármi sa poznáme osobne a v ponuke máme hlavne lokálne a sezónne plodiny a výrobky. Na rozdiel od iných online potravín, takmer 100 % chladeného portfólia ako mliečne výrobky či mäso sú preto z našich fariem. Znamená to aj to, že mimo sezóny neponúkame napríklad jahody, ale podporíme len našich ovocinárov v lete. Kritériom výberu je, aby bol produkt vyrobený alebo ovocie a zelenina dopestované tak, ako to robili naši starí rodičia. Zákazníci nám často napíšu, že po ochutnaní zeleniny či ovocia od nás sa vrátili doslova do detských čias.

Ponúkate aj iný sortiment ako lokálnu zeleninu, ovocie a chladený tovar? Kam doručujete?

Okrem spomínaného máme v ponuke aj trvanlivé výrobky ako medy, múky, sirupy, nápoje a mnohé iné, tiež čerstvé pečivo, vegánske výrobky alebo ekologickú drogériu. Doručujeme po celom Slovensku, len chladené produkty iba do vybraných oblastí. 

Viac informácií nájdete na www.farmove.sk. Teraz má každý zaregistrovaný nový zákazník 5 EUR na prvý nákup.