Vytvorte si príjemné prostredie pomocou bytového textilu aj v letných dňoch

Leto nás občas nešetrí a umožňuje nám tešiť sa z dávky poriadne teplých dní. Pociťujeme potrebu osviežiť nielen naše telá, ale aj naše domácnosti. Ako využiť rôzne materiály, farby a vzory bytového textilu, aby sme počas leta vytvorili príjemné a pohodlné prostredie v každej miestnosti domu – od obývačky cez kuchyňu až po spálňu?

Foto: Pixabay

Obývačka

V letných mesiacoch je kľúčové vyberať si ľahké a vzdušné materiály bytového textilu, ktoré vám pomôžu udržať prostredie naoko chladnejším. Bavlnené alebo ľanové obrusy, vankúše a plédy sú ideálnou voľbou. Pastelové farby a jemné vzory dodajú miestnosti sviežosť a ľahkosť a doplnky z prírodných materiálov ako ratan alebo bambus sa postarajú o prírodný šarm miestnosti. Nezabúdajte na vázu s čerstvými kvetmi – aj tie zabezpečujú príjemnú atmosféru a útulnosť vďaka svojej vôni a farbám.

 

Bytový textil do kuchyne

V kuchyni sa v lete oplatí zvoliť ľahké a ľahko udržiavateľné materiály. Veľa sa zavára, mixujú sa ovocné a zeleninové šťavy, kde-tu kvapne zmrzlina... Majte poruke tie správne textílie! Kuchynské utierky z mikrovlákna sú praktické a rýchloschnúce a dajú sa využiť na mokré i suché čistenie. Majte tiež k dispozícii dostatok bavlnených kuchynských utierok so sviežim letným dizajnom. Farby ako svetlá modrá, zelená alebo biela pôsobia osviežujúco a odrážajú letnú atmosféru. Doplniť ich môžete o prírodné prvky ako drevené kuchynské pomôcky alebo kvetinové aranžmány. A čo dodá kuchyni v letnom období viac farieb než misa plná sezónneho ovocia?

 

Spálňa

V spálni sa sústredíme na materiály, ktoré sú pohodlné a priedušné a zabezpečujú nerušený nočný odpočinok. Saténové alebo bavlnené posteľné obliečky sú ideálnou voľbou, pretože sú mäkké na dotyk a obzvlášť praktické počas teplých letných nocí, keďže zabezpečujú dobrú termoreguláciu. Farby ako svetlá žltá, nežná ružová alebo svetlá modrá dodajú miestnosti letnú atmosféru a pokojnú energiu. Doplniť ich môžete o ľahké závesy, ktoré umožnia voľný prúd vzduchu. Samozrejme, že je vhodné mať v zásobe aj kvalitné zatemňovacie závesy, vďaka ktorým si budete môcť ísť večer v lete skôr ľahnúť a ráno sa nebudiť kvôli dotieravým slnečným lúčom.

 

 

Nebojte sa kombinácií

Pri vytváraní letného prostredia v domácnosti je dôležité kombinovať rôzne textílie, farby a vzory tak, aby vytvorili harmonický celok. Napríklad môžete zvoliť jemné pastelové farby ako základ a pridať k nim vzorované vankúše alebo obrusy pre dosiahnutie kontrastu a zaujímavého vzhľadu. Doplňte bytový textil o prírodné prvky ako ratanové kreslá, bambusové koše alebo kvetinové aranžmány a dodáte miestnosti sviežu letnú atmosféru.

 

V lete by nemali žiariť farbami len naše balkóny a terasy, ale aj naše domácnosti. Inšpirujte sa ponukou bytového textilu na stránkach emi.sk a prezlečte vaše obydlia do letného outfitu, ktorý vás nabije potrebnou dávkou energie.