Chuť na drink?

Odmeňte sa po náročnom dni drinkom z nealkoholického alt-ginu

Trend zdravého životného štýlu sa premietol aj na poli drinkov a je ho vidieť tiež v českých i slovenských baroch. Stále viac „in“ je uvedomelé pitie a veľa ľudí tak víta možnosť výberu a alternatívy k alkoholickým drinkom. Dôvody sú pritom celkom jednoduché: čistá hlava, menej prijatých kalórií, kvalitnejší spánok a tým aj viac energie. Po čom ale siahnuť, keď si chcete dať skutočne dobrý nealko drink a presladené limonády vás nelákajú? Skúste nealkoholický gin CEDER´S, alternatívu s autentickou chuťou.

CEDER´S Crisp je destilovaný nealkoholický alt-gin, ktorý v sebe spája jedinečný štýl, nedotknutú švédsku vodu a vzácne divoké byliny rastúce v juhoafrickom pohorí Cederberg. Je určený všetkým, ktorý dbajú na zdravý životný štýl, nechcú alebo nemôžu piť alkohol alebo len hľadajú ľahký sofistikovaný nápoj či vhodnú nealkoholickú alternatívu ku klasickému ginu s tonikom, bez toho aby museli zľaviť z kvality.

Ako už býva zvykom, originálne veci vznikajú za oponou zaujímavého príbehu. Nealkoholický gin CEDER´S na tom nie je ináč. Dizajn fľaše aj samotný názov CEDER´S sú inšpirované všetkým, čo robí gin CEDER´S dokonalým alt-ginom: borievkou, exotickými bylinami, švédskym dizajnom, samotnými zakladateľmi a ich milovaným juhoafrickým pohorím Cederberg. Craig a Maria sa stretli v Štokholme a pri svojich cestách ich okúzlila rozmanitá príroda a flóra Juhoafrickej republiky. Pretože Craig držal s Máriou krok a v priebehu jej tehotenstva aj po ňom sa vyhýbal alkoholu, premýšľal, čím nahradiť obľúbený drink tak, aby šlo o zaujímavý chuťový zážitok, aj keď bez alkoholu. A tak vznikol nápad vytvoriť z juhoafrických divokých bylín spolu so zmesou tých klasických, pre gin typických, jeho nealkoholickú variantu. Pretože je pre zachovanie autentickej chuti ginu veľmi dôležitá aj kvalitná voda, zvolili tú ničím nedotknutú, zo Švédska.

Gin CEDER´S je ručne miešaný, destilovaný a fľaškovaný vo Švédsku. CEDER´S Crisp v sebe spája zmes korenenej trnky, sviežeho citrusu, upokojujúceho harmančeka a čerstvej uhorky. Exotické juhoafrické byliny sú rovnako ako tie klasické jednotlivo macerované, destilované a následne zmiešané s krištáľovo čistou švédskou vodou tak, aby vznikla vyvážená a verná chuť klasického ginu, len bez alkoholu. Dokonalá synergia a harmónia chutí vám umožní uniknúť do iného sveta, navyše s čistou hlavou. Najlepšie si ho vychutnáte na ľade s prémiovým tonikom, plátkom uhorky a vetvičkou mäty.

Dovoľte nám predstaviť vám Taliansky gin Malfy, ktorý ponúka tri rôzne ochutené varianty:

Gin Malfy con limone

Citrusy sú symbolom, ktorý je s Talianskom a jeho kultúrou neodmysliteľne spojený. V oblasti Amalfského pobrežia a Sicílie sú pestované tie najchutnejšie citróny, ktoré ginu Malfy dodávajú šťavnatú a sviežu chuť. Citrónová kôra je destilovaná s toskánskou borievkou a doplnená o ďalšie bylinky, ako sú anýz, koriander, sladké drievko či škorica. Malfy con Limone sa skvele hodí k Talianskej bruschette s riccotovým pyré, paradajkami a bazalkou. Krásne vynikne v kombinácii Gin&Tonic, kde mu najlepšie sadne klasický tonik s plátkami citrónu.

Malfy Con Limone Gin&Tonic:

40 ml gin Malfy Con Limone

120 ml Tonic

Plátok citrónu

Do pohára plného ľadu nalejte 40 ml ginu Malfy Con Limone, dolejte tonikom a ozdobte plátkom citrónu.

Malfy con Arancia

Pomarančový gin Malfy con Arancia sa vyznačuje sýto oranžovou farbou a výraznou pomarančovou arómou. Hlavnou prísadou je pomarančová kôra z krvavých sicílskych pomarančov macerovaných s toskánskou borievkou a ďalšími prísadami. Vonia po pomarančových dvetoch s podtónom borievky. Bohatej horkosladkej chuti dominuje chuť citrusov. Ako doplnok k tomuto plne ovocnému ginu sa hodí sicílske syrové Arancini z ryže s mäsovým ragú. Malfy con Arancia s tonikom by mal zdobiť plátok pomaranča, tento drink môžete tiež doplniť trochou čerstvej pomarančovej alebo mandarinkovej šťavy.

Malfy Arancia Gin&Tonic:

40 ml Gin Malfy Arancia

120 ml Tonic

Plátok krvavého pomaranča

Do pohára plného ľadu nalejte 40 ml ginu Malfy Arancia, dolejte tonikom a ozdobte plátkom krvavého pomaranča.

Malfy gin rosa

Tento ružový gin je destilovaný s borievkou a ďalšími bylinkami a následne infuzovaný sicílskymi ružovými grapefruitmi a rebarborou, ktoré dominujú tiež vo vôni. Výraznu grapefruitovú chuť dopĺňa dlhý borievkový záver. Svoju príjemne nahorklou chuťou sa dokonale hodí k pokrmom z bieleho mäsa, krevetám, zeleninovým šalátom alebo napríklad so sušenou šunkou Prosciutto Crudo s melónom a lístkami bazalky. Gin je možné kombinovať s tonikom, grapefruitovým džúsom či ružovou limonádou, oživené plátkom grepu alebo vetvičkou rozmarýnu.

Malfy Gin Rosa Gin&Tonic:

40 ml Malfy Gin Rosa

120 ml Tonic

Plátok růžového grapefruitu

Do pohára plného ľadu nalejte 40 ml Malfy Gin Rosa, dolejte tonikom a ozdobte plátkom ružového grapefruitu.

Viac informácií na https://www.prestigeselection.cz/gin/.