CIAO MALFY!

Malfy je super-prémiový taliansky gin inšpirovaný pobrežím Amalfi. Destiluje sa v medenom kotli, z tých najlepších talianských botanicals a alpskej pramenitej vody. Základ tvorí neutrálny obilný destilát, ale aby gin mohol byť ginom, dominantným prvkom chute a vône je borievka pochádzajúca z Toskánska.

Malfy gin ponúka okrem Originale aj 3 osviežujúce príchute na tvorenie tých najlepších kokteilov. Príchute tvoria citróny vypestované na pobreží Amalfi, pomaranče a ružové grepy, ktoré dozrievajú na Sicílii a rebarbora, ktorá je tiež pestovaná v Taliansku. Poďme si teraz jednotlivé giny a ich príchute bližšie predstaviť.

MALFY GIN ORIGINALE

Destilovaný z tých najlepších botanicals vrátane ručne zbieranej toskánskej borievky, na stredomorskom slnku vyzretých talianských citrónov a a v konečnej fáze výroby zmiešaný s vodou z oblasti Piemont v Taliansku.  Má výraznú borievkovú, koriandrovú a anýzovú arómu. Chuť je suchá, takmer slaná, komplexná borievková, škoricová s jemným citrusovým nádychom. 

MALFY CON LIMONE

Destilovaný s borievkou a kôrou z citrónov vypestovaných na talianskom pobreží. Má delikátnu citrusovú vôňu s borievkovým záverom. Chuť je komplexná s tónmi anýzu, citrusov a koriandru.

MALFY GIN ROSA

Destilovaný s borievkou a ďalšími botanicals, následne ifuzovaný sicílskymi ružovými grapefruitmi a rebarborou. Vo vôni dominuje svieži grapefruit, spolu s rebarborou a citrusovými tónmi. Chuť je bohatá, s výrazným grapefruitom a dlhým borievkovým záverom.

MALFY ARANCIA

Tento gin sa po destilácii infuzuje sicilskými krvavými pomarančmi. Vo vôni rozpoznáte pomarančové kvety s jalovcovým podtónom. Bohatej horkosladkej chuti dominujú citrusy.

Na záver ešte pár tipov na skvelé kokteily

MALFY CON LIMENE GIN&TONIC

40 ml Malfy Con Limone

120 ml Tonic

Plátok citrónu

Do skleneného pohára plného ľadu nalejte 40 ml Malfy Con Limone, dolejte tonicom a ozdobte plátkom citrónu.

SBAGLIATO CORRETTO

50 ml Malfy Gin Rosa

25 ml Lillet Rosé

5 ml Campari

75 ml Prosecco

Grapefruitová kôra

Nižší tumbler naplníme ľadom a nadávkujeme všetky ingrediencie, dolejeme Proseccom a ozdobíme grapefruitovou kôrou.

LA DOLCE VITA SPRITZ

40 ml Malfy Con Arancia

50 ml Čerrstvá grapefruitová šťava

50 ml Prosecco

Černice

Grapefriut

Šalvia alebo mäta

Vínny pohár naplníme ľadom a nadávkujeme všetky ingrediencie. Dolejeme Proseccom, zľahka plemiešame barovou lyžičkou a ozdobíme ostružinami a lístkom šalvie alebo mäty.

MALFY ORIGINALE GIN & TONIC

40 ml Malfy Gin Originale

120 ml Tonic

Plátok limetky

Všetko postupne nalejeme do skleneného pohára plného ľadu a zľahka premiešame, aby sa spojili. Ozdobíme plátkom Limetky.

Viac informácií na www.prestigeselection.cz/gin/.

Pite Malfy gin zodpovedne.