Dekorácia kuchyne, ktorá poteší a splní svoj účel

V kuchynskom priestore je vďaka lahodnému jedlu postarané o našu fyzickú pohodu. Útulná atmosféra a príjemné zariadenie týchto priestorov má však často schopnosť opojiť aj naše zmysly. Funkčné aspekty moderného priestoru kuchyne vytvárajú dokonalú harmóniu s dekoráciou, čím sa stáva tento priestor pre nás skutočnou oázou.

Aby ste si takéto podmienky vytvorili aj u vás doma, ukážeme vám niektoré dostupné a moderné nápady a tipy, ktorými si môžete vyzdobiť svoju kuchyňu.

Kovové stojany na víno

Od nepamäti patrí kvalitné víno a pivo k najviac konzumovaným alkoholickým nápojom na celom svete. Pre príjemné opojenie chuťových pohárikov týmito nápojmi je však potrebné zaistiť ich správne skladovanie. Týka sa to najmä vína, ktoré si vyžaduje špeciálnu pozornosť.

Druhy s korkovými zátkami by mali byť uskladnené vo vodorovnej polohe, aby spomínaná zátka z korku zostala v kontakte s tekutinou a zachovala sa správna vlhkosť. Nízka vlhkosť korkovej zátky spôsobuje jej vysušenie a menšiu tesnosť otvoru, čím podlieha víno rýchlejšiemu znehodnoteniu a strate svojich pôvodných vlastností.

Nielen praktickým, ale aj štýlovým riešením na správne uskladnenie tohto nápoja sa preto ukazujú špeciálne kovové stojany na víno. Sú pevné, upravené na správne uskladnenie fľaše a zároveň štýlové, takže pôsobia aj ako dekorácia.

Moderné perforované plechy

Podobne veľmi moderné a zároveň praktické môžu byť nielen pre milovníkov industriálneho štýlu aj moderné perforované plechy.

Ide o rovnomerne a za účelom dekorácie dierované plechy, ktoré môžete využiť ako dekoráciu v interiéri a zároveň na jeho predelenie na jednotlivé zóny. Špeciálnou úpravou plechu dierovaním vo forme rôznych vzorov a tvarov sa zaisťuje ich menšia alebo väčšia priehľadnosť, ktorou sa pri zariaďovaní vášho interiéru vytvára neobmedzená možnosť dizajnu.

Perforované plechy môžete využiť v širokej škále oblastí  interiérového aj exteriérového charakteru. Vysoký kreatívny potenciál perforácie v kombinácii s rôznymi prevedeniami kovu sa tak môže stať dokonalou súčasťou vášho bytu, domu alebo záhrady, balkóna či terasy. 

Spojenie s prírodou v podobe kvetov

Kuchyňu by mala zdobiť aj zelená farba čerstvých izbových kvetov, ktoré sa postarajú o navodenie príjemnej atmosféry. Môžu to byť bylinky, ktoré okrem ozdoby využijete aj na ochutenie obľúbených pokrmov. Alebo s ich pomocou viete zvýšiť vlhkosť suchého a zlým vzduchom preplneného bytu.

Kvalitné textílie

Výhody použitia textilu v interiéri sú viaceré. V prvom rade ide o lacný materiál, pomocou ktorého môžete atmosféru v konkrétnej miestnosti kedykoľvek rýchlo zmeniť. Aj praktické utierky alebo závesy v kvalitnom materiálovom prevedení tkaniny sa predsa dajú premeniť na pekné doplnky.

Pri vašej voľbe sa rozhodujte najmä pre prírodné materiály, ktoré sú krásne a kvalitné a dlho vám budú slúžiť nielen ako dekorácia, ale aj pomáhať pri obsluhe a údržbe kuchyne. 

Zdroj obrázka: Ozgur Coskun/Shutterstock.com