Dekoračná omietka - ako ju vybrať?

Rozhodli ste sa, že svoj domov oživíte pomocou dekoratívnej omietky? Určite svoje rozhodnutie nebudete ľutovať. Akákoľvek forma takejto dekoračnej omietky neuveriteľne oživí váš interiér a dodá mu neopakovateľný moderný nádych.

Ak však neviete, ako takúto omietku vybrať, čítajte ďalej!

V prvom rade – čo to vlastne dekoračná omietka je? Ide o elastický tenkovrstvový náter stien. Pokojne sa dá použiť ako alternatíva popri klasickým tapetám či farebným stenám a iným povrchovovým úpravám a materiálom. Jej zrejme najväčšou výhodou je to, že sa dajú vďaka nej korigovať všetky menšie chyby na stenách a vyrovnať ich. Taktiež vytvára krásne textúry a vzory.

Dekoračná omietka – spoznajte rozdiel

V tejto chvíli je dôležité povedať si, ako ju vlastne spoznáte. Je to vlastne omietka, ktorá má rôzne zložky, ktoré určia jej vlastnosti. Môže to byť napríklad adstringentná látka, vďaka ktorej je omietka plastická. Najčastejšie sa tu používajú rôzne syntetické materiály, polyuretány, akryl alebo epoxidové živice či jednoduché vápno. No a ďalej sú to plnidlá, vďaka ktorým je omietka estetická. Môžu byť nimi farebné prísady, mramorové úlomky, kremenný piesok alebo drevené vlákno.

Vyberte si miestnosť, v ktorej dekoratívna omietka bude

Ak už určite viete, že chcete mať vo svojom interiéri dekoračnú omietku, prichádza na rad príjemná fáza rozhodovania, ktorá spočíva v tom, aby ste si určili, kde presne bude. Vlastnosti konkrétneho materiálu na omietku ju umožňujú umiestniť takmer všade, ale najčastejšie sa využíva v obývacej izbe, spálni, či kuchyni. Skrátka tam, kde chcete aby vynikla.

Zvoľte si štýl dekoratívnej omietky

Štýly tejto omietky sú naozaj rozmanité, a preto je na vás či si vyberiete betónovú omietku, alebo skôr elegantnú benátsku či mramorovú omietku. Je pritom ideálne, ak sa vám omietka hodí k zvyšku zariadenia.

Dekoratívna omietka je skvelé a výnimočné riešenie, ktoré si zamilujete.

www.rives.sk