Dizajn, ktorý berie dych: prakticky neviditeľný odsávač

Značka Siemens opäť prináša dizajnovú novinku do moderných otvorených kuchýň. Nové modely zápustných odsávačov vo fantastickom dizajne so skleneným panelom sú maximálne nenápadné, vďaka silnému motoru a inovatívnej technológii Guided Air však ponúkajú mimoriadny výkon, či už sa na doske varí alebo vypráža. A keď už nie je odsávanie potrebné, spotrebič celkom zmizne.

Bez akýchkoľvek bariér

Vďaka sklenenému panelu je zachovaný dokonalý výhľad od varnej dosky do miestnosti. A aj prípadní hostia sa môžu baviť s hostiteľom a pritom sledovať jeho kuchárske zručnosti. Panel je, navyše, možné jednoducho vybrať a umyť, aby bol stále čistý a zostal neviditeľný.

Motor nových odsávačov je mimoriadne výkonný, zároveň však prekvapivo tichý, spoločnosť sa tak môže nerušene baviť. Technológia Guided Air vytvára vzduchovú clonu, vďaka ktorej odsávač zachytí akékoľvek výpary stúpajúce z hrncov aj panvíc bez ohľadu na to, na ktorej ploche varnej dosky sú umiestnené. Aj na predných varných zónach zaručuje odsávač dokonalý výkon odsávania.

Špičkový dizajn a technológia

Okrem vysoko výkonného motora iQdrive a technológie Guided Air ponúka novinka rad ďalších užitočných funkcií. Úroveň odsávania je možné jednoducho upraviť priamo z varnej dosky pomocou systému cookConnect alebo automaticky vďaka senzoru climateControl, ktorý priebežne sleduje množstvo výparov a pachov. Nastavenia sa dajú tiež pohodlne a zábavne meniť v aplikácii Home Connect na mobilnom telefóne alebo tablete a s pomocou hlasového asistenta dokonca aj hlasovými povelmi. V aplikácii Home Connect je ďalej možné napríklad zmeniť farbu osvetlenia a prispôsobiť ju aktuálnej nálade, príležitosti, alebo odsávač zladiť s farbou ovládania varnej dosky.

Dokonalý pár

Pre zákazníkov, ktorí by chceli zladiť dizajn oboch spotrebičov do elegantnej modrej farby, ponúka Siemens nový model indukčnej varnej dosky s modrým podsvietením ovládania aj varných zón. Inovatívne ovládanie dual lightSlider je intuitívne a vo vypnutom režime prakticky neviditeľné. Elegantné, na modro svietiace, pruhy zoneLight poskytujú počas varenia vizuálnu spätnú väzbu – jednoznačne označujú aktívne varné zóny a informujú, aké funkcie sú práve nastavené. Okrem prepracovaného dizajnu je doska vybavená flexibilnými zónami alebo senzorom fryingSensor plus, ktorý dá pozor na teplotu na stanovenej úrovni a zaručí, že už sa nikdy nič nepripáli. A keby sa na doske náhodou niečo rozlialo, zachytí to odsávač tekutiny do špeciálnych nádobiek s celkovým objemom až 800 ml. Kazety s filtrami sa dajú jednoducho vysunúť stlačením tlačidla, vybrať a umyť v umývačke riadu.

Úplná flexibilita inštalácie

Dávate prednosť inštalácii do roviny pracovnej dosky (tzv. plano dizajn) alebo sa vám viac páči elegantný blackSteel fazetový dizajn? Nové zápustné odsávače pár so šírkou 80 cm ponúkajú obe možnosti. Pri fazetovom dizajne sa dá, navyše, zápustný odsávač pár a varná doska nainštalovať pomocou špeciálnych líšt v rámci jedného výrezu do kuchynskej linky alebo oddelene. V prípade plano dizajnu, ktorý je určený na kamenné a syntetické pracovné dosky, sa odporúča oddelená inštalácia spotrebičov do dvoch výrezov. Odsávač pár umožňuje prevádzku cirkulácie alebo odťahu a flexibilné je tiež umiestnenie ventilátora. Podľa toho, aké sú dispozície skriniek pod kuchynskou linkou, sa dá ventilátor umiestniť dopredu, dozadu, alebo s montážnou sadou a kamkoľvek do vzdialenosti až 3 metre od odsávača.

Na českom a slovenskom trhu sú od októbra 2020 k dispozícii nasledujúce nové modely:

  • LD88WMM66 – 80 cm zápustný odsávač vo fazetovom dizajne

  • LD88WMM65 – 80 cm zápustný odsávač v plano dizajne

  • EX878LYV5E – indukčná varná doska s modrým osvetlením zoneLight

Viac informácií nájdete na stránke www.siemens-home.bsh-group.com/sk.