Dômyselná technológia pre kuchynské digestory

Pri stavbe alebo rekonštrukcii domu sa dnes investori snažia získať čo najväčšiu úsporu energií. V zmysle najnovšej legislatívy z hľadiska spotreby je nevyhnutné pri stavbe rodinného domu disponovať certifikátom energetickej triedy A0. Aj z týchto dôvodov sú domáce digestory od značky O+F A-Line mimoriadne vhodné do súčasných stavieb.

Nemecký výrobca odsávačov pár O+F A-Line s využitím najnovšej technológie čistenia vzduchu pomocou plazmového čistenia vzduchu predstavuje nadčasové riešenia najmä pre domy nízkoenergetické, pasívne a domy využívajúce rekuperáciu, kde je odsávanie do exteriéru diskutabilné a do istej miery problematické a nevhodné.

Treba myslieť na to, že dodávatelia rekuperačných systémov požadujú odsávanie pár z kuchyne spôsobom interiérového odsávania (bez pripojenia odpadového potrubia vzduchu do exteriéru), čo doposiaľ znamenalo využívať len uhlíkové filtre, avšak práve pre tieto prípady je určená plazmová technológia čistenia vzduchu dodávaná k digestorom O+F A-Line.

Čistenie vzduchu pomocou plazmy je vhodné aj pre všetky interiéry, kde z akéhokoľvek dôvodu nie je možné digestor pripojiť na exteriérový odťah. Odsávače pár s plazmou v porovnaní s digestormi využívajúcimi len uhlíkové filtre zásadne iným spôsobom čistia a zachytávajú výpary z varenia a z dlhodobého hľadiska sú zároveň aj ekonomickejším riešením. Plazma je totiž bez údržbová až po dobu 5 rokov.

Digestory s plazmovou technológiou pracujú ako „čistička“, a tak vzduch prefiltrovaný cez plazmový filter nie je len upravený, ale aj vyčistený a vlhkosť z varenia je značne presušená. Nečistoty, ako sú baktérie, vírusy, spóry, plesne a roztoče, ako aj molekuly pachov a vôní, sa vďaka plazmovému čisteniu vzduchu už nevrátia späť do interiéru.

Mimoriadna kvalita domácich odsávačov pár O+F A-Line spočíva najmä v prepracovaných silných bezhlučných motoroch EBM. Zákazková výroba digestorov a externých ventilačných jednotiek umožňuje detailné prispôsobenie a profesionálne plánovanie celého systému vetracej techniky.

Výnimočná plazmová technológia je k dispozícii pre všetky modely digestorov značky O+F A-Line.

Viac informácií na www.tichydigestor.sk.