Exotické leto s mangovým medom: Vyskúšajte sladké novinky od Včelařství Domovina

Mango s kokosom alebo mango s limetkou? Nech si vyberiete ktorúkoľvek z týchto letných kombinácií, vaše chuťové poháriky zažijú tropické dobrodružstvo. Limitovaná edícia ochutených medov od Včelařství Domovina je opäť tu – a chutí ako dovolenka pod palmami.

Sladká exotika vo fľaši: Mango & kokos

Predstavte si tropické slnko, jemný vánok a vôňu zrelého manga. Presne tak chutí mango s kokosom v mede – krémová medová pochúťka, ktorá sa hodí:

  • na raňajky – do jogurtu, ovsených kaší či na chrumkavý toast,
  • do letných drinkov – napríklad smoothie s kokosovým mliekom a ananásom,
  • do dezertov – ako náplň do palaciniek, do zmrzliny či ovocných pohárov.

Zloženie: kvetový med, mletý kokos, hroznový koncentrát, lyofilizované mango.

Svieža limetková vlna: Mango & limetka

Ak milujete svieže a ovocné chute, siahnite po mangu s limetkou v mede. Ľahko kyslastý, no stále lahodne sladký – tento med je ideálny:

  • na toast s ricottou, do tvarohu či ako topping na ovocie,
  • do domácich limonád alebo mojita,
  • do cheesecakov, marinád na grilovanie alebo letných šalátov.

Zloženie: kvetový med, šťava z limetky, lyofilizované mango.

Limitovaná edícia len na leto

Ochutené medy Mango s kokosom a Mango s limetkou zoženiete len počas leta – potom sa opäť vytratia z ponuky. Nájdete ich na vcelarstvi-domovina.sk

Včely si zaslúžia oddych: Ako im v lete pomôcť?

Leto je pre včely náročným obdobím. Včelár Josef Kölbl zo Včelařství Domovina radí, ako ich v horúčavách podporiť aj bez toho, aby ste boli včelár:

1. Vyrobte im napájadlo

Jednoduchá miska s dažďovou vodou, kamienkami alebo kúskom machu môže včelám zachrániť život. Vodu potrebujú nielen na pitie, ale aj na chladenie úľa.

2. Doplňte záhradu kvitnúcimi rastlinami

Aj v lete je stále čas na výsev kvetov – napríklad nechtíkov, facélie či ďateliny. Semienka nájdete priamo na webe Včelařství Domovina, kde ich vyberajú špeciálne pre včely.

3. Vyhnite sa pesticídom

Chemikálie ohrozujú život včiel. Ak pestujete zeleninu či kvety, siahnite po prírodných alternatívach a nechajte včely v pokoji opeľovať. V prípade, že včely chováte, namiesto umelých preparátov a kyselín, ktoré sa bežne používajú na hubenie nebezpečného klieštika včelieho, využívajte inovatívny termosolárny úľ. Presklený strop úľa zvyšuje vo vnútri teplotu, ktorá parazita likviduje.

Viac informácii nájdete na Včelařství Domovina