Inšpirácia pre vás

Vytvoriť si svoj domov snov nie je jednoduché. Čaká na vás mnoho výziev a strastí, ktoré je potrebné vyriešiť. Ak vás takáto výzva čaká, budete potrebovať inšpiráciu. Preto sme si pre vás v spolupráci s PXDESIGN pripravili hneď dva zaujímavé projekty.

Základným znakom prvého návrhu bola významná účasť majiteľa pri vytváraní samotného návrhu. Majiteľ a zároveň obchodný partner mal svoju predstavu, a preto bola komunikácia počas návrhu veľmi dôležitá.  

Ide o strešný byt s rozlohou rodinného domu a jeho majiteľom je úspešný mladý podnikateľ. Hlavnou témou návrhu sa stala príroda, ktorú sa architektom podarilo vniesť nielen v podobe použitého materiálu ale aj formou tzv. živých obrazov a stien.

Samozrejmosťou sú kvalitné materiály s rovnakým vzorom či farbou, použité v celom byte tak, aby vytvárali harmonický celok. Kuchynské skrinky ale aj tie v obývačke, kúpeľni či WC boli vyrobené z mdf dosky s dubovou dyhou. Pri rezaní si bolo treba dávať pozor na pokračujúci vzor a kresbu dreva, lebo len tak mohol byť dosiahnutý dokonalý a ničím nerušený výsledok.

Ako pracovná doska bol vybraný biely umelý kameň. Aj napriek svojej slim hrúbke len 1,2 cm, vyniká vysokou odolnosťou a pevnosťou. Do pracovnej dosky bol osadený spodný drez a biely ostrovček vo vysokom lesku, doplnila varná doska so zabudovaným priamym odsávaním.

Morenú dyhu na dvierkach skriniek doplnila sivá antracitová matná farba druhého radu skriniek.

Zvláštnosťou je zabudovaná klimatizačná jednotka priamo do kuchynskej linky, rovnako ako všetky ostatné spotrebiče. Za povšimnutie určite stojí lamelový strop so štúdiovými svietidlami, ktoré pomáhajú dotvoriť príjemnú atmosféru.

Dubová dyha sa použila tiež pri vytvorení živej steny. Zavlažovací systém sa podarilo skryť v nábytku. Schody boli vyrobené na mieru z masívu a disponujú zabudovanými led svetlami.

Hlavnou témou druhého projektu, ktorý sme si pre vás pripravili je zväčšenie kuchyne. Tá sa realizovala v rodinnom dome, ktorého kuchyňa bola skutočne veľmi malá a nevyhovovala jeho obyvateľom.

Prepojením s jedálňou a obývačkou sa priestor otvoril a kuchyňa tak pôsobí vzdušnejšie a priestrannejšie. V celej dennej časti sa použila rovnaká kombinácia farieb a materiálov, čo priestor krásne spája. Matná antracitová v kombinácii s farbou prírodného dubu dodáva teplo a pocit domova.

Zaujímavým prvkom je policový drevený regál vyrábaný na mieru, doplnený osvetlením rastlín. Tento prvok len jemne opticky oddeľuje jedáleň od obývačky. Všetky kuchynské spotrebiče sú zabudované a samozrejme nemôže chýbať ani vinotéka.    

 

Viac inšpirácií nájdete na www.pxdesign.sk