Kuchynské obklady a dlažby: Nápady a riešenia pre každý štýl

Kuchyňa je jednou z najpoužívanejších miestností v domácnosti a výber obkladov a dlažieb je preto mimoriadne dôležitý. Výber materiálov, ktoré odrážajú váš jedinečný vkus a životný štýl, znamená vytvorenie osobného sveta, v ktorom budete žiť a cítiť sa chránení. Kuchynské obklady nemajú iba estetický účel. Chránia tiež steny pred teplom, vlhkosťou, škvrnami a opotrebením. Preto je dôležité, aby sa ľahko čistili, boli hygienické (vďaka ošetreniu antibakteriálnymi prípravkami Bios), odolné voči škvrnám, škrabancom, nárazom a oderom, neabsorpčné a ohňovzdorné. Musia sa však harmonicky kombinovať aj s inými materiálmi.

Ak chcete do svojej kuchyne pridať trochu provensálskeho, retro alebo vintage štýlu:

Ak hľadáte očarujúcu metropolitnú atmosféru , mali by ste zvoliť porcelánové kamenné dlaždice s kovovým efektom . Odtiene Cortenovej ocele, holubičej šedi a nedefinovateľnej textúry oxidov kovov robia z porcelánových kameninových povrchov ideálne riešenie, ktoré dodáva vašej kuchyni originálny nádych.

Ak dávate prednosť lineárnemu a modernému štýlu a chcete vytvoriť neobvyklé, personalizované, moderné priestory, použite obklady s efektom betónu v jemných prírodných odtieňoch a farbách. Vytvoríte tak harmonickú, sofistikovanú atmosféru.

Pre modernejší štýl si môžete zvoliť podlahy a obklady stien s efektom kameňa.

Text a foto: Casalgrande Padana