Najlepšia pralinka na svete je slovenská!

Z Podunajského Komárna až na londýnsky gastro Olymp!

Majsterka čokolády Zuzana Varga vyrobila pod svojou značkou ZAX pralinku s takou plnkou, že ohúrila aj náročnú medzinárodnú porotu. Získala tri hviezdičky na London Great Taste Awards 2022, považovanej za Oscarov v gastronómii, čím sa oficiálne stala svetovým lídrom v kategórii plnených čokolád.
Funguje len tri roky, no komárňanská remeselná čokoládová dielňa ZAX zbiera jedno ocenenie za druhým. Tento rok nominovala do najprestížnejšej svetovej súťaže Great Taste Awards štyri výrobky, ktoré získali uznanie vo všetkých relevantných kategóriách.
Marakujová (Passion Fruit) pralinka ZAX si ako jediná z Európskej únie vyslúžila tri hviezdičky a má byť na čo pyšná. „Krásna čokoláda, ktorej lesklé mramorovanie je jednoducho úžasné. Milovali sme sviežu chuť marakuje, čokoládové základy sa perfektne hodili k ovocnému karamelu. Perfektné párovanie!" - uviedla porota vo svojom hodnotení.

Súťažiaci z množstva krajín tento rok do súťaže prihlásili spolu 14 200 vzoriek. Hodnotili ich desiatky nezávislých gastronómov, ktorí testujú dobroty vo viacerých kolách. Čerešňovo-čokoládové ganache bonbóniky a nugátové čokoládové tyčinky od ZAX mali tiež obrovský úspech, získali po dve hviezdičky a ich pomaly už legendárny čokoládový krém s názvom Zsutella jednu hviezdičku.

Remeselná čokoláda z rúk Zuzany Varga je prosto bezkompromisný unikát. Vyrobená z ingrediencií, ktoré používajú aj michelinské reštaurácie, zahalená do tenučkej chrumkavej ručne maľovanej škrupiny, s dokonale vyváženou chuťou.

O výnimočnosti marakujového bonbónu svedčí aj to, že je dlhodobo najobľúbenejší v sortimente ZAX. Každý jeden sa vyrába ručne a s rovnakou precíznosťou, čo zaručuje, že aj vy si môžete vychutnať presne tú istú pralinku, aká očarila londýnsku porotu. Všetky luxusné sladké delikatesy ZAX, ako aj ocenenú čokoládovú špecialitu v samostatnej kolekcii v elegantnej krabičke je možné zakúpiť na stránke manufaktúry www.zaxchoco.com