Nové hity v kuchyniach

Posledný rok, ktorý poznačila celosvetová pandémia, trávime oveľa viac času doma  s rodinou, menej navštevujeme reštaurácie, vynechali sme posedenia v kaviarňach. Kuchyňu sme tak asi nikdy toľko nevyužili ako v tomto období. Toto obdobie ovplyvnilo aj nastávajúci trend v dizajne kuchýň. Inklinujeme viac k vytvoreniu si útulného domova, priestory viac otvárame, do popredia sa dostávajú otvorené police, presklené vitríny, v ktorých vystavujeme dekorácie, knihy, aby sme sa cítili v interiéri  ako doma, vytvárame si pocit bezpečia a pohodlia.

Trend severského štýlu

Teší sa stále veľkej popularite, avšak aj tu bielu farbu vystriedali nové farebné kombinácie. Novinkou je odtieň „fjordskej“ modrej, ktorej tón obzvlášť vyznie elegantne v kombinácii so zlatými prvkami.
Môžete staviť aj na nový odtieň „minerálnej zelenej“, ktorá veľmi pekne ladí so svetlým dekórom dreva. Pridaním dizajnových svietidiel, textílií, kožušín na jedálenské stoličky, docielite pohodlnosť a útulnosť.

Mestský štýl

Obľúbený je prevažne u mladých ľudí, prezentujú ho kombinácie industriálneho, moderného a vintage štýlu. Ani tu nechýbajú otvorené police, matné povrchy, betón, odhalené tehly aj  drevo. Zeleň, kvety sú pre takúto kuchyňu príjemným osviežením.

V modernej kuchyni

Prevládajú tu tmavé odtiene farieb. Čierna kuchyni pridáva na elegancii a luxuse, navyše je nadčasová. S čiernou krásne ladia zlaté a mosadzné detaily, ktoré môžete uplatniť na drezoch, batériách a úchytoch.

Vidiecky štýl

V kuchyni je nadčasový a už dávno nepatrí len na chalupy, atmosféru vidieka si pokojne môžete vytvoriť aj v meste. Frézované dvierka vôbec nemusia byť biele, vidieckej kuchyni pristane trebárs aj šedá, čierna či olivovozelená, doplnené drevodekórom. Typické ostávajú priznané úchyty. Vidiecka kuchyňa nie je zastaralá, za dvierkami a zásuvkami sa ukrývajú všetky moderné vychytávky, kvalitné kovania, praktické vnútorné vybavenie či drvič odpadu, záleží len od vášho rozpočtu.

Spoločným novým trendom pre všetky štýly:

  • je jednoznačne nízkoúdržbová kuchyňa.  To zabezpečia ultramatné dvierka vylepšené inovatívnou bezotlačkovou  povrchovou úpravou = EASYTOUCH
  • kvalitné vstavané spotrebiče. Pokračuje obľuba varnej dosky so zabudovaným odsávaním. Trendom sú čisté línie spotrebičov, ktoré vytvárajú kompaktný celok, plne vstavaná chladnička s mrazničkou, samozrejme umývačka riadu.
  • dostatok úložného priestoru, inteligentné skladovacie priestory, ak nie je k dispozícii komora, oceníte potravinové skrine v rôznych šírkach s rôznymi spôsobmi výsuvov.

Tým najdôležitejším trendom však zostáva vytvoriť si zázemie, domov, príjemný priestor pre stretnutie s rodinou, priateľmi, kde zrelaxujete a dobijete sa pozitívnou energiou.

 

Text a foto: Viera Henczeová/ Pegas studio