Ocenenie za najinovatívnejšiu a najmodernejšiu kuchyňu na svete získali kolekcie Artematica Soft Outline a Riciclantica Outline od spoločnosti Valcucine

Spoločnosť Valcucine sa stala víťazom hneď dvoch ocenení na Good Design Awards 2022, najstaršom a najuznávanejšom programe excelentného dizajnu na svete. Kolekcie Artematica Soft Outline a Riciclantica Outline, ktoré navrhol Gabriele Centazzo, boli ocenené ako najinovatívnejšie a najmodernejšie kuchyne na svete. Boli vybrané z viac ako 1100 dizajnov a grafických návrhov z 55 krajín.

Artematica Soft Outline

Kuchyňa Artematica Soft Outline je výsledkom podrobnej štúdie a kreatívneho výskumu zameraného na dosiahnutie čistého objemu, vďaka čomu, kuchyňa vyzerá ako jeden blok. Horná časť, dvere a bočné panely sú integrované do harmonického, súvislého celku, zdobeného kovovým profilom. Jej čistý, minimalistický dizajn je výsledkom pokročilej kreativity, presných a starostlivých techník spracovania. Tenké eloxované hliníkové profily vyrobené pomocou špičkových technológií – dostupné v čiernej, medenej a bronzovej farbe – sa stávajú štylistickými detailmi, ktoré dodávajú usporiadaniu rafinovanosť.

Usporiadanie kuchyne dopĺňa nový bambusový pult Insula so zúženým profilom a zaoblenými rohmi v súlade so sinuozitou profilu Soft Outline. 30° skosenie na obvode stola umožňuje vnímať okraj, ktorý je hrubý len 6 mm. Zvláštny upevňovací systém prostredníctvom špeciálnych konzol umožňuje medzeru medzi samotným raňajkovým pultom a základnou jednotkou, čo dodáva väčší pocit ľahkosti.

Riciclantica Outline

"Dematerializácia" vystihuje základ dizajnu kuchyne Riciclantica Outline. Na hliníkovom ráme - odolnom voči vode, pare a teplu - sú vložené najľahšie a najtenšie dvere na svete s hrúbkou iba 2 mm, čo šetrí až 85 percent materiálu v porovnaní s tradičnými 2 cm dverami. Neustály výskum a evolúcia spoločnosti Valcucine je pretavená do rovného, strohého profilu, ktorý sa tiahne pozdĺž okrajov kuchyne a stáva sa charakteristickým prvkom nového usporiadania Riciclantica Outline.

 

Text: Redakcia z materiálov v2com

Foto: Michele Salucci | ImmaginAria