Raňajky musia byť!

Kolotoč práce a povinností opäť začal. Malých aj veľkých čakajú náročné dni v škole a práci, preto by mali deň začať poriadne – sýtymi raňajkami, ktoré ich naštartujú do nového dňa a dodajú im dostatok energie na celé dopoludnie. Príprava raňajok nemusí byť náročná, ak si k nim prizvete za pomocníkov šikovné elektrospotrebiče od slovenskej značky ORAVA.

Zdroj foto: pexels.com

Na extra veľkej ploche 3x inak

Kto by nemilovať toasty, vafle či zapečené panini? Ak medzi priaznivcov takýchto raňajok patríte aj vy, nemal by u vás doma chýbať multifunkčný toastovač 3 v 1 Orava ST-440. Poteší všetkých hladošov, ktorí na svoje raňajky neradi dlho čakajú. Naraz pripraví až štyri toasty alebo štyri sladké vafle a panini, wrapy či tortilu zapečie na ploche až 25,5 x 35,5 cm. Toastovač má vo výbave troje zapekacích platní s nepriľnavým povrchom pre jednoduché čistenie, ktoré sa dajú ľahko vymeniť podľa toho, na čo máte práve chuť. Ak sa vám zacnie po letnej grilovacej sezóne, na grilovacích platniach toastovača si jednoducho ugriluje mäsové a zeleninové dobroty. Okrem raňajok vám tak ST-440 pomôže aj s prípravou chutnej večere. OMC: 89 €.

Kráľovské kombo s jedným spotrebičom

Milujete vajíčka i poctivý domáci hotdog? Na ich prípravu vám postačí jediný spotrebič – hotdogovač a vajíčkovar 2 v 1 Orava HM-03 GR. V nádobe s nepriľnavým povrchom uvaríte naraz až 6 párkov. Robia sa v pare, takže budú šťavnatejšie a chrumkavejšie než uvarené vo vode. Rožky sa po nastoknutí na ostne z nehrdzavejúcej ocele prehrejú po celej dĺžke a voňajú ako čerstvo upečené. Stačí do nich pridať horčicu alebo kečup, vložiť do nich párok a vôňa hotdoga zaručenie vytiahne z postele aj toho najvytrvalejšieho sedmospáča. Keď do varnej nádoby vložíte stojan na 6 vajíčok, pripravia sa v pare presne tak, ako ich máte najradšej – na mäkko, na hniličku či na tvrdo. Vo varnej nádobe pripravíte na pare do 10 minút aj brokolicu, špargľu či kukuričné klasy, keď dostanete chuť na niečo extra zdravé. OMC: 42,90 €.

Zdravé šťavy bez námahy

Nízkootáčkový závitkový odšťavovač Orava Taurus-2 je stelesnením revolučného spôsobu domáceho odšťavovania: ovocie a zeleninu lisuje ako mlynček na mäso a tak z nej získava viac šťavy, ktorá obsahuje až 10-krát viac biologicky aktívnych látok v porovnaní so šťavou získanou vysokootáčkovým odstredivým odšťavovačom. Taurus-2 odšťavuje pri maximálnom počte otáčok 110 ot/min a získava šťavu s vitamínmi vrátane „céčka“, ktoré sa tak ľahko neznehodnotia, keďže pri nízkootáčkovom odšťavovaní nedochádza k oxidácii. Odšťavovač má veľké vkladacie hrdlo, vďaka čomu nemusíte suroviny pred odšťavovačom prácne krájať na malé kúsky, ale môžete doň vhodiť hoci aj celé jablko. OMC: 99 €.

Viac kuchynských pomocníkov, ale aj iné elektrospotrebiče do domácnosti, ktoré uľahčia váš každodenný život a zabavia vás nájdete na

www.orava.eu

Zdroj foto: Orava, pexels.com