Šetrite, kde musíte, ale čokoládu si doprajte tú najlepšiu

Barón Rothschild kedysi povedal: „Nie som taký bohatý, aby som si mohol dovoliť kupovať lacné veci.“ V ideálnom svete by sa týmto heslom mali riadiť všetci zákazníci, pretože potom by na trhu nebol priestor pre napodobeniny a produkty, ktoré s originálom nemajú nič spoločné.

Našťastie je dnes čím ďalej viac ľudí, ktorým nie je jedno, čo kupujú alebo v prípade čokolády, čo jedia. Tie najlepšie čokolády ale v supermarkete nekúpite, musíte si pre ne do malých čokoládovní. Jednou z nich je i čokoládovňa JANEK z Uherského Brodu.

Draho vykúpená kvalita

Zákazníkom sa snažíme ponúkať len to najlepšie, ale tento nekompromisný  prístup nás hneď na začiatku podnikania stál veľké peniaze. Zlým výrobným procesom sme si totiž znehodnotili stovky kilogramov čokolády, ale pretože sme si netrúfli na trh uviesť ani jeden produkt, ktorý by nebol stopercentný, neostalo nám nič iné ako začať od nuly znovu. Byť špičkou v obore znamenalo budovať si meno na netradičných výrobkoch, službách, a predovšetkým nekompromisnej kvalite,“ hovorí spolumajiteľ čokoládovne Václav Durďák.

Dnes ponúka JANEK stovky produktov vrátane desiatok druhov mliečnych a horkých čokolád, praliniek mnoho chutí, bonboniér, čokoládových predmetov, kakaových produktov profesionálnej zákazkovej výroby a bean to bar čokolád, ktoré vznikajú kompletne v réžii čokoládovne – od výberu čokoládových bôbov až po finálnu tabuľku čokolády. „Na jednu stranu nám úspech prináša stále nových zákazníkov, ale je to pre nás tiež veľkým záväzkom v ich dôvere. Skôr nám možno kupujúci nejakú malú chybičku s úsmevom odpustí. Kupujúci dnes očakávajú top úroveň, ktorú sa snažíme každý deň doručovať do stoviek až tisícok domácností a firiem,“ dodáva Václav Durďák.

V roku 2022 otvoril Janek v centre Prahy kamennú predajňu a ďalšie novinky chystá na rok 2023. Čokoláda nie je len lahodná pochúťka, čokoláda je životný štýl, ktorého by ste mali byť súčasťou. A s kým iným sa pustiť do objavovania tohto sveta než s JANKEM, čo myslíte?

www.cokoladovnajanek.cz