Skutočná chuť korenia

Chceme a robíme veci ináč. Pred dvanástimi rokmi si šéfkuchár Davídek uvedomil, že mu na našom trhu niečo chýba. Miloval dobré jedlo, ale nemohol si zo zdravotných dôvodov dopriať korenie, pretože obsahovalo kvantá soli a chémie.

Vďaka jeho hlave, neustále sršiacej nápadmi, kuchárskym skúsenostiam, odvahe experimentovať a úchvatnému daru vnímať a kombinovať chute, sa ponoril do tejto myšlienky a vznikli prvé receptúry pod značkou Davídkovo korenie. A tak Česko a Slovensko po prvýkrát uvidelo svet „skutočného korenia“.

Do dnešného dňa Davídek namiešal viac ako 90 druhov koreniacich zmesí na mäso, zeleninu, prílohy na kuchyňu českú aj tie svetové, a stále pribúdajú ďalšie. Na svoje si prídu vegáni a vegetariáni, aj poriadni mäsožrúti. To všetko úplne bez soli a chémie. Korenie je vhodné pre dospelých, ale aj pre najmenších. Je bezlepkové a vhodné pre dietárov. Neobsahuje, ani nebolo vyrobené z komponentov, ktoré obsahujú genetickú modifikáciu (GMO). Všetko, čo je možné vypestovať u nás, odoberáme od českých a slovenských pestovateľov. Veľa surovín pochádza tiež od pestovateľov z celej EU a zvyšok sa nakupuje na holandskej burze, kam sa exotické korenia dovážajú z Ázie, Južnej Ameriky a zvyšku sveta. Samotné miešanie zmesí prebieha v Česku. Preto všetko, čo je možné, robíme lokálne. Korenie predávame zásadne bezobalovo. V predajniach z keramických dóz, na trhoch z látkových vreciek. Môžete si priniesť svoju vlastnú koreničku či dózu a korenie vám nasypeme priamo do nej.

Naše korenie vám vždy pripravíme do papierového vrecka, ktoré slúži ako transportné, než si doma korenie nasypete do koreničky. Pokiaľ koreničky nemáte, môžete si ich kúpiť priamo u nás aj s našimi rozlišovacími etiketami. Tím, že korenie nie je balené do plastových vreciek a neleží v sklade niekoľko mesiacov, máme ho vždy čerstvé. Miešame korenie každý mesiac, ale vždy len toľko, koľko v danom mesiaci predáme. Suroviny sa navyše melú až tesne pred miešaním, takže naše korenie vždy vonia čerstvou a prenikavou vôňou.

Sme rodinná firma a všetko, čo robíme, robíme s láskou. Korenie si môžete nakúpiť v našich značkových predajniach v Brne a v Bratislave alebo v partnerských predajniach po celom Česku aj Slovensku. Miesto, kde rozhodne nesmieme chýbať, sú farmárske trhy. Tam sa cítime ako doma.

No a v neposlednom rade je treba zmieniť náš chytrý e-shop. Čaká na vás skutočne široký výber. Od jednodruhového korenia a originálnych koreniacich zmesí, cez viac ako 20 druhov personalizovaných darčekových balíčkov či exkluzívnych darčekových setov až po príslušenstvo alebo jedinečné bylinné kúry Doktor Čaj. Určite vás poteší aj náš bonusový systém, v rámci ktorého môžete skúšať ochutnávať aktuálne novinky korenia – tento rok ich Davídek namiešal dokonca 13!

To nie je všetko!

Okrem vychytaného e-shopu pre vás na našom webe máme množstvo ďalších skvelých sekcií a vychytávok. Inšpirujte sa našou jedinečnou webovou kuchárkou, v ktorej nájdete viac ako 1500 receptov, poznajte náš program „Varte podľa korenia“ alebo využite možnosť nakupovania bez zložitého vyhľadávania.

Ďakujeme za vašu priazeň.

www.davidkovokoreni.cz