Tichá kuchyňa – strešné ventilátory VILPE

Moderné strešné ventilátory sú riešením, vďaka ktorému kuchyňu zbavíme akýchkoľvek nepríjemných zápachov vznikajúcich pri varení, prachu, vlhkosti a zároveň eliminujeme hluk, ktorý zapnutý kuchynský digestor vydáva. Vysokú kvalitu a odolnosť po mnoho rokov, zabezpečia produkty škandinávskej značky VILPE.

Inštalácia moderných strešných ventilátorov je stále populárnejšie. Úspešne nahrádzajú tradičnú gravitačnú ventiláciu, ktorá nie je vždy účinná.

Jedným z najzaujímavejších využití tohto systému je patentované riešenie odvetrávania kuchýň značky Tichá kuchyňa VILPE. Je založené na prepojení digestora bez zabudovaného motora so strešným ventilátorom VILPE.

Vďaka dlhšej dráhe je skutočný ťah oveľa väčší ako pri tradičnom digestore s motorom, ktorý býva umiestnený priamo nad hlavou.

Okrem vysokej účinnosti systém Tichej kuchyne navyše minimalizuje úroveň hluku v miestnosti. Prácu motora v digestore preberá motor v pripojenom strešnom ventilátore, zatiaľ čo v kuchyni sa nachádza iba samotný digestor a ovládanie. Výsledkom je nižšia úroveň hluku, než je pri najtichšom digestore so zabudovaným motorom.

Pre inštaláciu Tichej kuchyne si stačí vybrať z bohatej ponuky VILPE: zodpovedajúci model ventilátora (E120, E190, E220), príslušnú inštalačnú sadu vhodnú pre daný typ zastrešenia, a tiež bezmotorový digestor s možnosťou pripojenia k strešnému ventilátoru. Všetky súčasti systému sú vzájomne kompatibilné a zároveň ľahko inštalovateľné, bezpečné a mimoriadne odolné.

Novinkou je energeticky úsporný ventilátor VILPE ​​Eco vybavený jednosmerným motorom. Vďaka nemu je zariadenie výkonnejšie a spotrebúva o 40 – 60 % menej energie ako ventilátory so striedavým motorom.

Systém Tichá kuchyňa VILPE ​​výrazne zvyšuje úroveň bývania a napomáha vytvárať komfortnú kuchyňu či celý obytný priestor, v ktorom sa kuchyňa nachádza. Široký výber digestorov umožňuje systém prispôsobiť miestu inštalácie aj dizajnu interiéru.

Viac informácií o systéme na www.tichakuchyne.cz