Tiež vám už došla fantázia?

Pozrite sa na 3 tipy, ako si poradiť s každodenným varením

Doobeda, večer, sedem dní v týždni, raňajky nepočítajme. Toľko času stráveného pri sporáku je pre nejednu ženu nová skúsenosť… a po niekoľkých dňoch na home office už pomaly ale isto dochádzajú nápady, aké výdatné pokrmy pripraviť pre celú rodinu. Vyskúšali sme za vás pomocníkov, malých domácich šéfkuchárov, a prinášame 3 tipy, ako si hravo poradiť s obedom aj večerou.

Moderný hrnček var!

Nie, nie je to rozprávka, ani trik, skutočne už existuje hrniec, ktorý za vás uvarí. Inteligentný multifunkčný hrniec Tefal Cook4Me+ je geniálnym pomocníkom do každej domácnosti. Nielen že vám prinesie inšpiráciu v podobe 150 obľúbených českých aj svetových receptov, dokonca vám ušetrí množstvo času, ktorý môžete venovať rodine alebo napríklad ďalšej starostlivosti o domácnosť. Ako to funguje? Jednoduchým stlačením tlačítka vyberiete recept a ďalej postupujete podľa pokynov, ktorými vás hrniec naviguje až do momentu, keď sa sám bez vašej pomoci postí do varenia. A navyše! Väčšinu pokrmov zvládne uvariť do 15 minút. „Moderný multifunkčný hrniec Tefal Cook4Me+ predstavuje skutočnú revolúciu v kuchyni. Uvaríte v ňom jednoducho, rýchlo, a dokonca si hravo poradí aj s českou klasikou. Pripravil som pre vás desať receptov, ktoré nájdete nachystané priamo v menu hrnca. Stačí postupovať podľa pokynov, a zatiaľ čo sa pripravuje vaša rodinná večera, môžete voľný čas využiť napríklad k spoločnej partii pexesa,“ hovorí obľúbený šéfkuchár Ondrej Slanina, spolumajiteľ a Executive Chef reštaurácie Chateau St. Havel v Prahe, majiteľ a lektor školy varenia Hungry town, kuchár a moderátor obľúbenej televíznej relácie. A ak si predsa len nevyberiete z prednastavenej ponuky receptov, môžete si varenie užiť v manuálnom móde podľa svojich predstáv, alebo si vyberiete z konkrétnych ingrediencií. Cook4Me+ sa vo vašej kuchyni isto čoskoro zabýva.

Najjemnejšie pokrmy za pár minút

Ako sa hovorí, polievka je základ. A bez polievky si veľa z nás poriadny obed, alebo napríklad ľahkú večeru, nevie predstaviť. Preto sme vyskúšali ďalšieho pomocníka: Vysokorýchlostný mixér Tefal Ultrablend Boost Vacuum, ktorý si vďaka svojím dvom vymeniteľným nádobám poradí so studenými aj teplými jedlami a nápojmi. A vďaka super ostrým nožom a technológii Tripl´Ax uvarí dokonale jemnú krémovú polievku z akejkoľvek zeleniny. Okrem polievok, na ktoré je priam špecialista, si ľahko pripravíte pyré, horúcu omáčku alebo kompót. V druhej nádobe si vďaka automaticky nastaveným programom pripravíte viaczrnné mlieko, zelené smoothie, mliečny shake a sorbet alebo spracujete orechy a drvený ľad. Unikátne je vákuové veko, ktoré zaistí odstránenie vzduchu a vďaka technológii Nutrikeep zamedzí strate vitamínov. Príprava pokrmov môže byť zábavou pre celú rodinu, tak neváhajte zapojiť aj svoje deti. S týmto pomocníkom totiž dokážu jednoducho variť aj tí najmenší kuchárikovia.

Nakrájané lusknutím prstu!

Niekedy sa k ideálnej ľahkej (a hlavne rýchlej) večeri hodí pečivo s domácou nátierkou. A aby jej príprava bola skutočne rýchla, vyskúšajte Tefal 5 second chopper. Užite si najrýchlejší a najjednoduchší spôsob, ako nasekať akékoľvek suroviny na požadovanú veľkosť. Táto vychytávka zahŕňa inteligentnú technológiu s patentovým systémom posilovača, ktorý jedným ťahom zaručí profesionálne nakrájanie surovín, ktorého by ste obyčajným nožom nedosiahli. Vďaka priehľadnej nádobe tiež môžete jednoducho kontrolovať stav surovín a spoločne s jednoduchou manipuláciou docieliš jemnejšieho naporcovania. Urýchlite si prípravu jedál preskočením zdĺhavého krájania surovín!

Text a foto: redakcia v spolupráci s Tefal