Vipp predstavuje novú kapitolu svojho príbehu

Vipp vydal najnovší pohľad na svoj nadčasový dizajn jedinečne vypracovanej kuchyňoe, ktorá vzdáva hold 85-ročnej tradícii výroby kovov.

 

Nová kuchyňa s názvom „V3“ prináša výrazný charakter známemu modulárnemu dizajnu Vipp. Voľne stojace moduly sú zabalené do prirodzene eloxovaného hliníka, s vertikálne extrudovanými profilmi zakrivenými okolo okrajov, aby kovovému vzhľadu priniesli ľahkú eleganciu. Inžinieri Vipp opäť spojili každodennú funkčnosť kuchyne s minimalistickou estetikou nábytku Vipp. „Myslím, že sa nám podarilo vytvoriť jedinečnú kuchyňu, ktorá sama osebe pôsobí ako sochársky kúsok,“ hovorí Kasper Egelund, generálny riaditeľ a majiteľ spoločnosti Vipp 3. generácie.

Nový dizajn postavený na dedičstve

Vipp zdedil nielen podnikateľský debut zakladateľa Holgera Nielsena v podobe robustného pedálového koša z nehrdzavejúcej ocele, ale aj jeho zápal vymýšľať a tvarovať nepostrádateľné, odolné nástroje pre každodenný život. Inšpirovaná týmto dedičstvom bola prvá celokovová kuchyňa Vipp, V1, predstavená v roku 2011 a zámerom novej kuchyne V3 je pokračovať v trajektórii pedálového koša, ktorý sa vyrába už viac ako osemdesiatpäť rokov.

Napriek tomu, že zdieľa rovnaké celkové princípy ako V1, V3 sa odchyľuje od priemyselného vzhľadu čiernej práškovo lakovanej ocele a vydáva sa novým smerom. „Nová kuchyňa V3 nám umožnila spojiť cenné know-how z našej prvej kuchyne s naším dedičstvom kovoobrábania vo vizuálnom vyjadrení, ktoré je veľmi presvedčivé a inovatívne. Okrem funkčného charakteru modulárnej kuchyne sme boli schopní predstaviť jeden z našich značkových materiálov – extrudovaný hliník,“ hovorí Kasper Egelund.

Vytvorené na každý deň

Kuchynské skrinky sa dodávajú s diskrétne integrovanými držadlami, zatiaľ čo skrinky chladničky a mrazničky majú dlhé držadlá so zaoblenými, gumenými vnútornými hranami, ktoré dokážu zvládnuť hmotnosť a tlak ťažších, vzduchom utesnených dvierok. Kuchyňu dopĺňa 4-milimetrová nerezová doska, ktorá sa elegantne vznáša nad skrinkami. Do pultu je možné integrovať buď plynové varné dosky alebo indukčné riešenie.

 

Naše kuchyne sú založené na všetkom, čo sme sa naučili o kovoobrábaní od založenia Vipp v roku 1939. Kuchyňa je nástroj, nie dekorácia a našou ambíciou je oslavovať formu a funkciu. kuchyne sú plné starostlivo premyslených a funkčných detailov a trvácnych, kvalitných a odolných materiálov,“ hovorí Kasper Egelund.

Text: Redakcia v spolupráci s VIPP

Foto: VIPP