Voňavý a čistý domov v predvianočnom období

Frosch na vodný kameň, mastnotu, drevo aj sklenené plochy

Vianoce sa pomaly blížia. Aby sme si všetci mohli vychutnať čo najviac všade spomínaných chvíľok pohody a pokoja, začnime včas. A to napríklad s upratovaním. Je jasné, že do štedrého dňa všetko nevydrží na sto percent čisté, ale napríklad okná je možné zvládnuť s predstihom. A pokiaľ zvolíme tých správnych pomocníkov, tak aj celkom jednoducho.

Umývanie okien je pravdepodobne jedna z najmenej obľúbených domácich prací. Väčšinou táto činnosť zaberie veľa času a je spojená s fyzickou námahou. Pokiaľ však použijete správne vybavenie a budete sa riadiť niekoľkými cennými radami, bude to hotové rýchlejšie. Ekologická značka Frosch má pre vás tip v podobe Frosch Bio Spiritus čističa skiel. V boji s vodným kameňom pomôže zase čistiaci levanduľový rad ktorého základom je levanduľový olej. Ten má vedľa príjemnej vône, preukázateľné hygienické účinky. Rovnako čističe z malinového radu úspešne bojujú s vodným kameňom za pomoci malinového octu. Frosch Univerzálny octový čistič potom využijete pri upratovaní celého bytu. Účinne odstraňuje vodný kameň a pohlcuje pachy. Jedlá sóda je univerzálny pomocník, ktorý výborne umyje aj začmudené sklá krbov a kachlí. Produkty Frosch spája vysoko účinné zloženie na báze prírodných látok, ohľaduplnosť k životnému prostrediu a šetrnosť k ľudskej pokožke. Ingrediencie ako sóda, ocot, citrón a ďalšie osvedčené suroviny vo vyváženej kombinácii sú účinné, v prírode úplne biologicky odbúrateľné, a naviac sú bezpečné pre nás a náš domov. Ďalšími ingredienciami produktov Frosch sú výťažky z Jalovca, borovice, bio alkohol, jemne mletý mramor a ďalšie. Tak pokojné, čisté a voňavé Vianoce s pomocníkmi Frosch.

Čistiace prostriedky fungujú na princípe tak zvaných „povrchovo aktívnych látok“. Tie sú zodpovedné za rozpúšťanie mastnoty a odstránenie nečistôt behom prania bielizne či umývania riadov alebo práve umývania okien.“ Uvádza Markéta Terčová, obchodná riaditeľka značky Frosch. „Bežné čističe obvykle obsahujú povrchovo aktívne látky na báze ropy. Produkty Frosch, na rozdiel od nich, využívajú povrchovo aktívne látky pochádzajúce z obnoviteľných rastlinných zdrojov, ktoré sú šetrnejšie k našej planéte aj zdraviu. Výrobky sú účinné, koncentrované a stačí tak primerané predpísané dávkovanie, ktoré ide ruku v ruke so zmysluplným nakupovaním, pretože aj to je súčasťou udržateľného konceptu pre našu planétu a peňaženku.“ Dodáva Markéta Terčová.

Čistite okna bezstarostne a bez šmúh

Jednoduché tipy, ako udržať vaše okná žiarivo čisté

Destilát na čistenie skla vám umožní čistiť okná bez šmúh v ktorúkoľvek ročnú dobu. S príjemne voňajúcim malinovým gélom na riady jednoducho odstránite nečistoty z okenných rámov a roliet. Teplá voda a alkohol zabraňujú rýchlemu mrazu pri čistení a umožňujú mať okná trblietajúce sa aj v chladnom období. Frosch Bio Spiritus čistič skiel obsahuje alkohol vyrobený z odpadnej slamy a výsledkom sú žiarivo čisté okná bez šmúh. Vedľa skvelého pocitu z čistého a uprataného bytu sa môžete radovať aj z ohľaduplnej voľby pre našu planétu. A pritom aj nádherne vonia.

Frosch BIO Spiritus čistič skiel 500 ml

Túžite p dokonale lesklých oknách a zrkadlách bez jedinej šmuhy? Potom vyskúšajte ekologický čistič skiel, ktorý vyniká nielen prírodným zložením, ale tiež svojimi účinkami a príjemnou vôňou. Jeho zloženie na báze bio-alkoholu aktívne rozpúšťa mastnotu a stará sa o žiarivú čistotu bez šmúh u takmer všetkých hladkých povrchov v domácnosti.

Frosch Univerzálny čistiť Levanduľa

Všestranný levanduľový čistič na podlahy a väčšinu umývateľných povrchov v domácnosti. Zloženie obohatené o extrakt z levandule účinne ničí baktérie, pohlcuje nepríjemné pachy a zanecháva jemne sladkastú a sviežu vôňu čistoty po každom použití. Zaistí hygienickú čistotu kúpeľne aj toalety. Nevhodný na voskované alebo olejované drevené plochy.

Frosch Levanduľový hygienický čistič 500 ml

Čistič pre kúpeľne a toalety s výťažkom z levandule zaisťuje hygienickú čistotu a príjemnú vôňu. Vďaka prírodným aktívnym zložkám rozpúšťa nečistoty, je úspešný v boji v vodným kameňom, zbytkami mydla a škvrnami. Vďaka extraktu z levandule účinne ničí živnú pôdu pre baktérie a zanecháva hygienickú čistotu.

Frosch Univerzálny čistič Malina 1 000 ml

Čistí, odvápňuje a zanecháva dlhotrvajúci lesk v kúpeľni, v kuchyni alebo na keramických podlahách. Vďaka receptúre obsahujúcej malinový ocot univerzálny čistič odstraňuje usadeniny vodného kameňa, nečistoty, škvrny od vody aj zbytky mydla. Zaisťuje dlhotrvajúci lesk bez šmúh a zanecháva príjemnú vôňu po čerstvých malinách. Produkt je po použití úplne biologicky rozložiteľný. Fľaša je vyrobená zo 100% recyklátu a po použití je znovu recyklovateľná. Produkt je vegánsky a neobsahuje mikroplasty.

Frosch Čistič vodného kameňa s malinovým octom 500 ml

Prípravok je doplnený praktickým rozprašovačom. Zbaví vašu kúpeľňu usadeného vodného kameňa a ďalších nečistôt vďaka sile koncentrovaného malinového octu. Pokiaľ budete mať po ruke tento ekologický čistič vodného kameňa, pôjde to jednoducho a rýchlo. Vďaka účinnému zloženiu s malinovým octom a prírodnými kyselinami rýchlo odstráni nečistoty aj veľmi silné usadeniny vodného kameňa. Je ideálny na čistenie umývadiel, spŕch, vaní alebo kachličiek. Okrem čistoty sa postará aj o žiarivý lesk a zanechá krásnu vôňu čerstvých malín.

Frosch Prostriedok na umývanie riadu Malina 500 ml

Prostriedok s pH neutrálnym zložením je šetrný k vašim rukám. Vďaka koncentrovanej receptúre odstraňuje aj silnú mastnotu a nečistoty. Zanecháva čistý a lesklý riad s príjemnou vôňou.

Zloženie čističa na drevo Frosch

je založené výhradne na rastlinných zložkách vrátane prírodnej živice, na rozdiel od bežne používaných syntetických živíc. Prírodné zloženie čističa však neuberá na jeho účinnosti – poradí si aj so škvrnami od červeného vína, kávy alebo pastelky. Okrem čistiacich vlastností, dodá Frosch dreveným povrchom aj potrebnú ochranu, sú tak odolnejšie proti vode a nečistotám. Navyše podporuje prirodzenú výmenu vlahy medzi ovzduším a drevenou plochou, čo udržuje povrch vyživený, hydratovaný a pružný, a zabraňuje tak vzniku prasklín a vysušovaniu dreva. Akonáhle sa objaví prasklina, prenikajú dovnútra nečistoty, a tak vznikajú nenapraviteľné škody. Čistič je možné používať aj ako intenzívne ošetrenie drobných plôch – stačí ho použiť v nezriedenej forme priamo na miesto, ktoré potrebujete ošetriť. Odolné škvrny miznú, drobné škrabance sa zaceľujú. To všetko zahalené do jemnej, prírodnej vône.

Jedlá sóda – univerzálny pomocník

Jedlá sóda je neprekonateľný pomocník, ktorého je možné= použiť prakticky na všetky povrchy. Okrem odstraňovania aj odolných škvŕn tiež pohlcuje zápach a leští. S kľudom môžete sódu použiť aj v blízkosti potravín. Jedlá sóda spoľahlivo vyčistí aj zaschnuté usadeniny v trúbe  a poradí si aj s vodným kameňom. Výborne sa hodí na sklá krbových kachlí. Frosch Čistič na kuchyne s prírodnou sódou je ideálnym pomocníkom. Ide to aj bez rukavíc a voňavo. Výrobok bol ocenený tento rok v súťaži Voľba spotrebiteľov 2023 vo svojej kategórii.