Vonkajší jedálenský kút - ako na to?

Horúce večery, chutné jedlo a čas strávený v prírode – kto by nemiloval túto magickú letnú atmosféru? Prinášame vám 5 tipov, ako si v záhrade vytvoriť dokonalý jedálenský kút.

Dbajte na pohodlie

Investujte do kvalitnej jedálenskej sady, ktorá vám vydrží dlhé roky. Zvoľte takú, ktorá je odolná voči rôznym vplyvom počasia a zároveň poskytuje komfort pri sedení.

 

Môžete zvoliť rôzne kombinácie so stoličkami alebo lavicami a naplno si vychutnať stolovanie pod holým nebom. Výber je naozaj veľký a nájdete v ňom niečo pre každý štýl.

Zútulnite priestor

Počasie sa môže zmeniť v priebehu niekoľkých minút. Slnečníky, altánky či pergoly vás ochránia, vytvoria príjemný tieň a poskytnú dostatok súkromia pred zvedavými pohľadmi susedov.

 

Okrem toho sú niektoré z produktov, ako napríklad slnečník CORVAL alebo pergola PARGA, vybavené LED osvetlením, ktoré oceníte najmä počas letných večerov. 

Vychutnajte si dobré jedlo

Žiadna záhradná párty sa nezaobíde bez občerstvenia. Súčasťou každej zostavy by preto mal byť kvalitný gril, ktorý prípravu jedál nesmierne uľahčí.

 

Čakanie na grilované pochúťky si viete spríjemniť chladeným drinkom. S týmto vám pomôže barový stolík AISA, ktorý udržiava nápoje studené počas dlhých hodín.

Zahrejte sa

Aby ste si mohli užívať vonkajšiu pohodu počas celého roka, skvelým doplnkom je umelé ohnisko alebo praktický ohrievač.

 

V ponuke nájdete množstvo dizajnov ohnísk, napríklad moderné YATE či kamenné TAMBORA, ktoré vás dokonale zahrejú. Ohrievače sú dobrou alternatívou, ak hľadáte priestorovo úspornejšie riešenie.

Pridajte dekorácie

Príjemnú atmosféru vytvoria doplnky z prírodných materiálov v kombinácii s rastlinami. Ak zvolíte kvalitné umelé rastliny, napríklad ARECA PALM, bez námahy vám vydržia roky. Lampáše, mäkký koberec, vankúše a deky dodajú priestoru výnimočné čaro.

Zakomponovaním týchto prvkov vytvoríte unikátny jedálenský kút, kde budete chcieť tráviť všetok svoj voľný čas. Nechajte sa inšpirovať a premeňte svoj exteriér na oázu pokoja.

www.beliani.sk