Vychytávky do kuchynskej výbavy

Týchto troch pomocníkov od slovenskej značky Orava sa oplatí pozvať do vašej kuchyne. Uľahčia vám varenie a postarajú sa o to, aby malým aj veľkým chutilo z taniera aj zo šálky.

Varte pod tlakom – šetrí to čas aj energie

Vašou pravou rukou v kuchyni sa môže stať multifunkčný tlakový hrniec 9 v 1 Orava MH-04. Nahrádza viacero kuchynských spotrebičov a môže sa pochváliť výraznou úsporou času aj energií pri varení. Vďaka vysokokvalitnému nepriľnavému keramickému povrchu sa v ňom žiadne jedlo nepripáli, uchová si svoje výživové hodnoty, skvelú chuť aj vôňu. Multihrniec má 9 prednastavených varných programov, kedy slúži ako „papiňák“ a varí pod tlakom, ale aj ako klasický hrniec. Dokáže variť v pare, metódou pomalého varenia, má osobitný program na prípravu poctivej domácej polievky, oceníte ho aj pri dusení mäsa, príprave hydiny, ryže i kaše, opekaní, výrobe domáceho jogurtu, vyprážaní/fritovaní. V príslušenstve má sklenenú pokrievku, kôš na fritovanie, naparovaciu podložku, odmerku, lyžicu a 3 nádoby na výrobu domáceho jogurtu. OMC: 139 €.

Pomôže rýchlo zahnať hlad

Výkonná mikrovlnná rúra je pomocníčkou, na ktorú hlavne počas hektických dní nedáme dopustiť. Aj staršie deti a tínedžeri si v nej po príchode domov zvládnu sami ohriať obed alebo večeru, výborne však poslúži aj na rozmrazovanie a varenie pod taktovkou dospelých. Takou je aj novinka Orava Miwa 1 s objemom 20 litrov, ktorá vďaka výkonu 1 050 W a otočnému tanieru s priemerom 25,5 cm rýchlo ohreje jedlo tak, aby bolo rovnomerne teplé bez rizika popálenia. Ovláda sa klasicky, manuálne – otočnými gombíkmi umožňuje nastaviť optimálny výkon a čas ohrevu až do 35 minút. Mikrovlnku oceníte okrem ohrevu a rozmrazovania aj pri príprave ryže, dusení, pečení, varení zeleninových jedál, či gastro pochúťok z rýb a hydiny. Je na výber v bielom a čiernom dizajne. OMC: 129 €.

Vodu prevárajte v keramike

Keramické rýchlovarné kanvice Orava VK-3813 v bielom a čiernom farebnom vyhotovení zaujmú na minimalistickým dizajnom a vyvolajú spomienku na sviatočné okamihy, kedy sme si čaj nalievali s noblesou z babičkinho čajníka. Okrem atraktívneho vzhľadu presvedčia aj schopnosťou dokonale prevariť vodu bez toho, že by sa do nej pri vysokej teplote uvoľňoval akýkoľvek zápach alebo zdraviu nevyhovujúce mikročiastočky. Keramika je totiž vysoko hygienický a stabilný materiál, ktorý navyše dobre drží teplo. Vďaka príkonu 1 500 W bude voda na váš obľúbený horúci nápoj zohriata skôr, než by ste sa nazdali. Kávu a čaj si môžete vychutnať spolu s blízkymi, keďže objem kanvice je 1,5 litra. Kanvica je chránená pred ohrevom bez vody a po splnení úlohy sa sama automaticky vypne. Na výber je v bielom a čiernom farebnom vyhotovení. OMC: 49,90 €.