Vychytávky modernej kuchyne: Skladovanie, materiály a textúry

Kuchyňa je srdcom domova a efektívne usporiadanie jej priestoru šetrí čas pri príprave a servírovaní jedál. Dobre premyslené riešenia uskladnenia môžu tiež ovplyvniť váš zážitok z varenia. Aby ste už z vlastnej kuchyne nikdy hneď neutekali, voľte si moderné materiály a organizéry, vďaka ktorým si čas strávený v kuchyni konečne zamilujete.

Všetko pre uľahčenie skladovania

Než sa pustíte do navrhovania kuchyne, mali by ste vedieť o širokých možnostiach organizácie kuchyne. Nepozerajte sa na skrinky a zásuvky ako na hotové produkty, ktoré ste si zakúpili. Stále máte možnosť ich vylepšiť a naplno využiť ich potenciál. Organizéry do zásuviek a skriniek, ako sú rozdeľovače, koše na odpad, stojany na panvice a stojany na hrnce, môžu výrazne zefektívniť usporiadanie vnútra zásuviek a skriniek.

 

Často doslova miznete v útrobách kuchynskej skrinky, aby ste vylovili pomôcky, ktoré práve potrebujete? Výsuvné koše vám umožnia získať lepší prístup k veciam uloženým na dne skriniek a zásuviek. Ak pod horné skrinky upevníte závesné tyče/koše, efektívne využijete steny za pracovnou doskou. Zaveste ste si sem panvice, hrnce, na ktoré sa vám dobre pozerá, ale aj obľúbené šálky či často využívané kuchynské pomôcky.

Dilemy pri výbere kuchyne

 

  • Zásuvky alebo skrinky?

Zásuvky vám umožnia perfektne uskladniť menšie kuchynské pomôcky, zatiaľ čo skrinky sú lepšou voľbou pre väčšie predmety alebo pomôcky, ktoré chcete skryť z dohľadu.

 

  • Materiály a textúry v kuchyni

Lesklé skrinky kuchynskej linky vám pomôžu vizuálne zväčšiť priestor a pridať do kuchyne eleganciu, ale odtlačky prstov a škvrny sú na nich oveľa viditeľnejšie ako na matných skrinkách. Kuchyne s hladkým povrchom utriete jedným ťahom, zatiaľ čo údržba kuchynských skriniek s textúrou latiek alebo s inými dekoračnými prvkami môže byť zložitejšia.

 

  • Sú lepšie kuchynské linky s úchytmi alebo bez nich?

Skrinky bez úchytov pôsobia moderným a minimalistickým dojmom, zatiaľ čo skrinky s úchytmi dodávajú kuchyniam šarm a charakter. Meňte úchyty podľa aktuálneho štýlu kuchyne!

 

  • Dvierka so sklom alebo bez?

 

Kuchynské dvierka so sklom:

Kuchynské dvierka so sklom dokážu aj tej najjednoduchšej kuchyni pridať štýlový a elegantný vzhľad. Sklo vytvára otvorený a vzdušný priestor. Sklenené dvierka kuchynskej linky vám umožňujú vystavovať dekoratívne predmety alebo vkusne usporiadaný interiér skriniek. Ak máte v kuchyni obmedzený prístup k prirodzenému svetlu, sklenené dvierka môžu pomôcť pri prenose svetla z jednej časti miestnosti do druhej, čím sa opticky pohrajú s priestrannosťou kuchyne.

 

Kuchynské dvierka bez skla:

Ak preferujete dizajn s dôrazom na minimalizmus, dvierka kuchynskej linky bez skla vám pomôžu udržať kuchyňu vizuálne čistú a usporiadanú. Poskytujú domácnosti oveľa viac súkromia a zamaskujú všetko, čo netreba vystaviť na obdiv. Dvierka bez skla sú jednoduchšie na údržbu, pretože nemusíte pravidelne čistiť sklenené plochy od odtlačkov prstov alebo škvŕn.

 

Pri výbere materiálov a textúr sa zamerajte na ich trvácnosť a ľahkú údržbu. Napríklad laminátové povrchy sú odolné voči poškriabaniu a ľahko sa čistia, čo poteší, ak ste vo vašej kuchyni varení-pečení. S vhodnými kuchynskými vychytávkami a premysleným využitím materiálov a textúr môžete vytvoriť praktickú, štýlovú a funkčnú kuchyňu, ktorá naplní vaše potreby a zároveň vám umožní užívať si prípravu jedál.

Foto: Pixabay